معرفی اسکیپ روم مجموعه فرهنگی تفریحی دیاکو | allescape

فعالین بخش آموزش کشورهای شرقی را می توان طراحان اولیه این بازی نامید، این بازی با نقش پردازی از دنیای واقعی و الهامی از بازی های کامپیوتری طراحی شده است. اولین اتاق‌فرار در سال های نه چندان دور یعنی سال ۲۰۰۶ در کشور ژاپن توسط شرکت اسکراپ، با یک اتاق فرار به ظرفیت ۶ نفر طراحی و افتتاح گردید. هر اتاق فرار سناریوی مخصوص به خودش با مأموریت منحصربه‌فرد خودش را دارد. شما می‌توانید سبک موردعلاقه‌تان را انتخاب و سناریوی ماجراجویی بعدی را مشخص کنید. در یک سناریو ممکن است دزد باشید و قصد دزدیدن یک شیء هنری گران‌قیمت از موزه را داشته باشید.

هم به فرشید نیازه، هم به امیر!

مفاهیم جالبی که در این مجموعه‌های مرموز وجود دارند، پیدا کردن سرنخ و حل کردن مسئله‌ها را به شدت هیجان انگیز می‌کند و در فضایی متمایز باعث «تیم سازی» یا تقویت «مهارت‌های اتاق فرار وحشتناک کار تیمی» می‌شود. اگرچه این تمام فواید تجربهٔ این بازی نیست؛ چرا که بر خلاف بسیاری از روش‌های دیگری به صرف مدت زمان‌های طولانی نیاز ندارد. هر کدام از معماها یک جنبه از هوش و ذهن انسان را به چالش می کشند.

  • شما می‌توانید سبک موردعلاقه‌تان را انتخاب و سناریوی ماجراجویی بعدی را مشخص کنید.
  • که اشتباهات دیگری نیز دوری کنید، اشتباهاتی که مربوط به زمان حضور شما.
  • حل اتاق فرار یک دستاورد بزرگ است و راهی عالی برای پیوند با اعضای تیم است.
  • خلاصه اینکه هرجایی از اتاق‌های فرار دیاکو را نگاه کنید، یک سرنخ پیدا می‌کنید که برای خارج شدن از اتاق به شما کمک می‌کند.

حال آنکه در خلال بازی با ژانر هیجان، طی سناریوهای تعریف شده، بازیکنان اتاق فرار هیجان و دلهره برای خروج از اتاق ها را تجربه خواهند کرد. هر گروهی برای موفقیت نیاز به یک سری از قوانین و مقررات دارد. این قوانین مشخص می کنند که چه کارهایی مجاز و چه کارهایی غیر مجاز است. تیم حرفه ای در اتاق فرار برای کسب بهترین نتیجه، باید از اعضایی قانون مند تشکیل شود.

یه تیم باتجربه دیگه نگران نحوۀ کار کردن اعضا با هم‌دیگه نیست. در واقع، این تیم حالا می‌تونه فقط روی حل کردن چالش‌ها و خودِ اتاق تمرکز کنه. این موضوع واسه مدیران هم میتونه مفید باشه، چرا که تصمیم گیری سریع و کارآمد، یکی از مفیدترین ویژگی های یه رهبره. ما جهت تیم سازی برای محیط کار خودمون به افرادی اعتماد می کنیم که اعتماد به نفس دارن و گاها به سرعت و با اطلاعاتی محدود، تصمیمات دشواری می گیرن. در ادامه به ذکر « ده دلیلی که اتاق فرار برای تیم سازی، بهبود تصمیم‌گیری‌ها، نحوه رهبری و یادگیری مناسب است» می‌پردازیم.

اتاق فرار گرمابه

افزونه‌های دیگری مانند دلهره، هیجان هم در اتاقهای فرار وجود دارند که ما تجربه کردن آنها را هم به شما پیشنهاد میکنیم. خیر متاسفانه هیچ وسیله ای داخل اتاق برده نمیشه و فقط اشخاص داخل اتاق میرن، اتاق فرار جوری تعبیه شدن که شما نیاز به نور اضافی و یا وسیله دیگه ای نخواهید داشت. و یکی از محبوب ترین ژانرها در بین مخاطبان اتاق فرار ترسناک است. فضایی وهم‌آلود و دلهره‌آور، تجربه متفاوتی از اتاق فرار در برابر شما قرار خواهد گرفت. با ارتکاب به این اشتباه در اتاق فرار مشغول جست و جو در جای دیگری است. نمی توانند سرنخی را پیدا کرده و یا معما و پازلی را حل کنند، به کمک آن ها خواهد آمد.

اتاق فرار رو رزرو کنید

معرفی اسکیپ روم مجموعه فرهنگی تفریحی دیاکو | allescape