یک پیش‌بینی مهم درباره قیمت خودرو در هفته آینده/ جهش دیگری در انتظار بازار است؟

قیمت خودروهای مونتاژی نیز از آغاز روند معاملات امروز هیچ تغییری ندارد.

قیمت خودروهای داخلی امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

پژو پارس LX TU۵ که قیمت آن با انتشار خبر هیجانی توقف تولید ۷۲ میلیون تومان گران شده بود، طی این هفته رشد چندانی نداشت و تنها ۱۰ میلیون تومان بالا رفت و به ۸۲۰ میلیون تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازار خودرو امروز، جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲، وضعیت آرامی را تجربه می‌کند و تمامی خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به روز گذشته تغییری ندارند. البته چنین ثبات قیمتی زیر سایه تعطیلی بازار بوده و با توجه به اینکه طی هفته جاری با افزایش نرخ ارز، قیمت خودرو صعودی شد، انتظار می‌رود در صورتی که این افزایش نرخ ارز ادامه‌دار باشد، خودرو نیز گران‌تر شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

2

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت باثباتی را تجربه می‌کند.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که در روزهای گذشته نوساناتی را تجربه کرد. این خودرو با رشد ۸ میلیون تومانی نسبت به شنبه این هفته به نرخ ۷۳۰ میلیون تومان رسید. به این ترتیب شاهین G رشد ۴۲ میلیون تومانی را در دو هفته به ثبت رساند.

قیمت خودرو در بازار داخلی

فیدلیتی پرایم پنج نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودروهای بازار، گران‌تر شده است. این خودرو ب نوساناتی که در هفته جاری داشت، سرانجام با همان نرخ یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته اخیر برخلاف کلیت بازار، تغییرات چندانی نداشته و نسبت به ابتدای هفته، ۱۷ میلیون تومان گران‌تر شد و با ۴۲۹ میلیون تومان معامله می‌شود. به این ترتیب کوییک دنده‌ای S تنها در عرض دو هفته ۳۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشت.

دنا پلاس تیپ ۱ دنده‌ای یکی از محبوب‌ترین سدان‌های داخلی محسوب می‌شود که با رشد ۳۰ میلیون تومانی نسبت به روز شنبه این هفته، سرانجام به قیمت ۸۱۰ میلیون تومان رسید. بنابراین این خودرو با رشد ۶۶ میلیون تومانی طی دو هفته اخیر یکی از بیشترین افزایش‌ها را در میان خودروهای ایرانی داشت.

با توجه به روند تغییرات قیمت خودرو در هفته جاری می‌توان متوجه شد که به‌رغم نزیکی به شب عید، تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد و فرمان قیمت‌ها در دستان نرخ ارز است. بنابراین هفته آینده نیز در صورتی که دولت نتواند از رشد نرخ ارز جلوگیری کند، قیمت خودرو نیز صعودی خواهد بود.

1

جک J۴ آپشنال اما برخلاف اکثریت بازار، ارزان‌تر شده است. این سدان پرفروش کرمان موتور طبق نوساناتی که در طول هفته تجربه کرد، سرانجام ۱۲ میلیون تومان افت قیمت داشته و به نرخ ۸۵۰ میلیون تومان رسید.

ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای اسپرت لاکچری که جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار شناخته می‌شود، هفته گذشته ۳۰ میلیون تومان گران‌تر شده بود که طی این هفته پنج میلیون تومان ارزان‌تر شد و به ۸۲۰ میلیون تومان رسید.

۲۲۳۲۲۵


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1881899/%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D9%87%D8%B4-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1

هایما ۸S که از جدیدترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که هفته گذشته ۱۳۰ میلیون تومان بالا رفته بود؛ این هفته نیز ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت و به نرخ دو میلیارد تومان رسید.