پژو پارس؛ خودروی پر فروش در ایران+ جدول مشخصات فنی

سپس خودروهای بیشتری ساخته شد، در ۱۸۸۲ شمار ۲۹ خودرو، در سال ۱۸۸۴ شمار ۴۰ خودرو، در سال ۱۸۹۵ شمار ۷۲ خودرو، در سال ۱۸۹۸ شمار ۱۵۶ خودرو و در پایان در سال ۱۸۹۹ شمار ۳٫۰۰۰ خودرو ساخته شد. اجاره پژو پرشیا یکی ازمحبوب ترین خودروهای ایرانی است که در کاسپین رنت ، بصورت بدون راننده ، با راننده و تشریفات و همین طور ماشین عروس امکان پذیر است. واشرِ شمع اصلی بهراحتی جابجا نمیشود و پردازشِ کار در قسمت پایه شمع تمیز و بدون بریدگی است. دریچههای سیستم تهویه مطبوع بر روی نوار چوبی در قسمت میانی داشبورد تعبیه شده است. نوع فیوزها در داخلجعبه، بسته به نوع رنگ و مقدار آمپراژ (شدت جریان عبوری) که روی آنها نوشته شده است، تعیین میشوند. ماشینهای سمند دو نوع موتور میتوانند داشته باشند که یکی همان موتور ملی (EF7) است و دیگری موتور XU7است. سقف این خودرو در واقع از نوع مونروف است و باز نمیشود.

خوب است بدانید با توجه به وزن بالای این خودرو نسبت به موتور استفاده شده در آن به مانند نسل های گذشته سمند، این خودرو از شتاب خوبی برخوردار نمی باشد البته نسبت به گذشته کمی بهتر شده است. موتور این خودرو در واقع یک نمونهٔ ارتقا یافته از موتور XU7 بود که حجم آن به ۱۹۰۵ لیتر افزایش یافته بود و نسبت به ئیالایکس ال۴ شتاب پایینتری داشت و مصرف سوخت آن نیز بیش تر شده بود. در خصوص مزایای موتورهای توربوشارژ باید گفت که این موتورها از مزایایی، چون افزایش قدرت و شتاب خودرو بدون بالا بردن حجم موتور، افزایش راندمان و بهره وری سوخت، احتراق کاملتر سوخت و آلایندگی و مصرف کمتر نسب به موتور معمولی برخوردار است. علاوه بر این، دستگیره درها و حجم گلگیرها هم تفاوت کردهاست.

گیربکس BE3 برای پیشرانه EF7 مناسب است، ولی در دنده 5 این ماشین کمی نا هماهنگی با پیشرانه دیده میشود و به اصلاح صدای گژکاری در کابین ماشین شنیده میشود. حرکت میل بادامک نیز توسط تسمه تایم از میل لنگ گرفته شده تا سوپاپ ها در زمان مناسب باز شوند. به این ترتیب دنا پلاس توربو قادر است در مدت زمان 10 ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. اگر هر چقدر بیشتر گاز دادید، خودرو آنطور که باید حرکت نکرد و شتاب خوبی نداشت، مشکل گاز خوردن برایش پیش آمده و برای پیدا کردن علت گاز خوردن ماشین بهتر است به تعمیرگاه بروید تا از بروز مشکلات جدیتر جلوگیری شود. برای همین در این مقاله کیان باتری قصد داریم درباره این جعبه فیوز، به وظیفه هر فیوز و نحوه عملکرد آن بپردازیم تا بتوانید با تمامی مشخصات این بخش آشنا شوید و مشکل پیش آمده را خودتان به خوبی حل کنید. در ادامه مقاله جعبه فیوز سمند به علت سوختن فیوزها خواهیم پرداخت. اگر مالک سمند هستید یا تصمیم به خرید سمند را دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و اگر در این زمینه سوالی دارید از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

البته مالک چند روز پس از تست درایو لاستیکهای اصلی را با نمونه کره ایی تعویض نموده و پس از چند روز رانندگی در جاده و شهر متوجه چسبندگی و فرمان پذیری بهتر دنا پلاس نسبت به قبل شده بود. در برخی از نمونههای تولیدی ماشین دنا سیستم برق این خودرو به شدت دارای مشکل است که با کمک خدمات پس از فروش ایران خودرو این مشکلات برقی ماشین را رفع میکرد، اما در دنا پلاس از آنجایی که قول افزایش کیفیت را مسئولین ایران خودرو داده اند امیدواریم که دیگر این مشکلات فنی و برقی در ماشین دنا پلاس دیده نشود.

تولید نمونه برقی ری را نیز در برنامه این شرکت قرار داشته و در مراحل بعدی تولید هم خانواده موتور سه سیلندر ایران خودرو بر روی آن سایت irankhodro4314 نصب میشود. زمانیکه مدار تحت جریان بار بالا و غیرطبیعی (اضافهجریان بیش از مقدار نوشته شده روی فیوز) قرار بگیرد، فیوز با قطع جریان برق، مانع از آسیب به قطعات مدار یا اشخاصی که با مدار در تماس هستند، میشود. رییس اتحادیه حمل و نقل بار سبک شهری گفت: وانت – کرایه ماشین سمند تهران – آریسان دوگانه سوز و تندر «ال۹۰» به عنوان خودرو جایگزین وانت های فرسوده در نظر گرفته شده است که اعضا می توانند با پرداخت ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال نسبت به نوسازی خودرو خود اقدام کنند.

درواقع وزن نسبتا بالای این خودرو باعث شدهاست تا شتاب و کشش پژو 405 SLX چندان مناسب نباشد و این نسخه فیسلیفت از نظر توانمندیهای فنی، یک پله پایینتر از پژو 405 GLX قرار بگیرد. همچنین یک هسته مسی دارد که انتقال حرارت بسیار خوبی دارد و دمای شمع را ثابت نگه میدارد. در این 19 سال مدل های مختلفی از این خودرو تولید شده که خانواده سمند را به عدد هشت رسانده است. خودروی دنا یکی دیگر از محصولات شرکت ایران خودرو محسوب می شود که با هدف جایگزین شدن با سمند و سمند سورن طراحی و سپس تولید شد.

گیربکس کوپل شده با پیشرانه خودرو دنا و دنا پلاس مشترک است و از نوع گیربکس BE3 است که ایران خودرو بر روی بسیاری از ماشینهای تولیدی خود تا به حال استفاده کرده است. ماشین دنا همانند بسیار دیگر از ماشینهای تولیدی ایران خودرو از ضعف سیستم انتقال قدرت در بخش دیسک و صفحه کلاچ بهره میبرد و امیدواریم که این مشکل هم در دنا پلاس رفع شده باشد. ما در صفحه قیمت صافکاری شما را با اجرت صافکاری انواع ماشین و نرخ هزینه های مربوط به رفع ایرادات بدنه و نقاشی و صافکاری 1400 آشنا کردیم. در مدل اولیه ماشین دنا شتاب اولیه در حد متوسط ارزیابی میگردید، ولی گویا در ماشین دنا پلاس با رفع برخی از ایرادها و افزایش کیفیت با وجود یکسان بودن بخش فنی شتابگیری بهتری را شاهد هستیم. ولی امروزه اکثر این سیستمها، رو به سیستمهای متصل شونده مانند بلوتوث و یا AUX آوردهاند و این ممکن است کار را برای شما مشکل کند. درواقع امروزه پس از گذشت بیش از سه دهه از طراحی اولیه پژو 405، چهره این خودرو بیشازپیش خسته کننده و قدیمی بهنظر میرسد.نسخه فیسلیفت این خودرو یعنی پژو 405 SLX نیز از این نظر اوضاع بهتری ندارد.

مشکلات و نحوه تعمیر آنها در این مقاله بررسی شده است. برای آشنایی با انواع بهترین روغن موتوربرای سمند ef7 باید میزان مواد افزودنی، روش ساخت، میزان گرانروی و سطح کیفیت (API ) آنها را بررسی کنیم. ۵٫ اضافه کردن بعضی افزودنی ها به روغن موتور سمند ef7 ، بهبود عملکرد موتور را موجب می شود. این خوردو به دلیل قیمت اقتصادی، اندازه کابین ها و امنیت نسبی که نسبت به خودروهای معمولی و ارزان قیمت دارد، طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. همه این فیوز ها در باکسی در سمت چپ جلو داشبورد و زیر فرمان جمع شده اند که با استفاده از گیره مخصوص تعبه شده در باکس، قابل جداسازی و نصب مجدد می باشند.

علاوه بر عمر شمع موتور سمند، عوامل متعدد دیگری هم بر فرسایش شمع مؤثر هستند. علاوه بر اینکه عدد ثبت شده روی فیوزها مقدار جریان قابل تحمل فیوزها را نشان میدهد رنگ فیوزها طبق جدولی که در ادامه خواهد آمد نشان دهنده نرخ جریان و قابل تحمل فیوزها نیز است. البته که این خودرو معایب و دردسرهای بسیاری هم همراه دارد اما به دلیل خدمات پس از فروش مناسب، تامین راحت قطعات و البته تعمیرات ساده که در هر تعمیرگاهی قابل انجام است، توانسته به خودرویی پرفروش و خوشفروش در بین ایرانیان تبدیل شود. پس از آشنایی کلی با وظیفه ذاتی فیوز و انواع آن نوبت به بررسی انواع فیوز در سمند میرسد. تصویر زیر نمایی از جعبه فیوز سمند را نشان میدهد. امروزه بسیاری از افراد برای خرید شمع خودرو به سایتهای اینترنتی مراجعه میکنند که مشخصات دقیقی از محصولات ارائه میدهند و نظر استفادهکنندگان را منعکس میکنند که میتواند برای مصرفکننده نهایی بسیار موردتوجه باشد. امروزه روغنهای سنتتیک و نیمهسنتتیک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. کارشناسان سپاهان باتری دوره های فنی و تخصصی برق و الکتریک خودرو را گذرانده اند فلذا با سیستم های برقی و الکترونیک خودروهای داخلی و خارجی کاملاً آشنایی و مهارت دارند به همین دلیل موارد ریز بسیار مهمی مانند نصب باتری مناسب شرایط آب و هوایی منطقه محل سکونت شما را در نظر می گیرند.

خودرو سمند سورن ELX و سورن پلاس به مدت 2 سال یا مسافت 40 هزار کیلومتر (هر کدام زودتر فرا برسد) به شرط انجام به موقع سرویس اولیه، سرویس ثانویه و سرویس های ادواری شرکت ایران خودرو در برابر هر گونه ایراد ناشی از نقص در کیفیت قطعات و فرایند مونتاژ تحت گارانتی می باشد. اگر آمار دقیقی از مسافت کارکرد شمع ندارید، حتماً به علائم مستهلک شدن شمع سمند موتور ملی دقت کنید. سرباطری های ماشین را هر دو ماه یک بار به وسیله آب جوش بشورید تا از سولفاته شدن سرباطری ها جلوگیری شود. خوشبختانه شمعهای باکیفیت میتوانند تا دهها هزار کیلومتر دوام بیاورند و بهراحتی مستهلک نمیشوند اما به خاطر داشته باشید که حتی اگر از اتومبیل خود کار زیاد نمیکشید، باید حداقل هر 2 یا 3 سال یک بار شمعها سرویس یا تعویض شوند. اگر میخواهید از کیفیت، کارکرد، و دوام شمع سمند اطمینان داشته باشید باید شمع های خارجی را خریداری و کمی بیشتر هزینه کنید. دقت داشته باشید که اگر شمع خارجی قیمت پایینی دارد، میتوان به اصل بودن آن شک کرد. مورد بعدی که باید ذکر گردد این است که قیمت خودرو در کشور عزیزمان ایران به شدت وابسته به قیمت ارز می باشد.

اگر گمان کنیم که شرایط، به نحوی پیش خواهد رفت که ممکن است قیمت خودرو پایین بیاید، روی کاغذ هزاران فرضیه و نظریه هم وجود دارد که اوضاع چنین نخواهد ماند و خودروسازان ایرانی باز هم میتوانند قیمت محصولات خود را با چندین درصد افزایش عرضه کنند. اما ازآنجاییکه این شمع NGK از جنس نیکل است، در مقایسه با شمع های پلاتینیوم دوام پایین تری دارد و باید بعد از پنجاههزار کیلومتر تعویض شود. ازبهترین مشخصات و قیمت شمع سمند باید گفت جنس سرامیک در شمعهای اصلی بهتر از نوع تقلبی است و برای تشخیص بهتر است سرامیک پایین شمع در قسمت جرقه زن را ببینید. کارکرد شمع و جرقه زدن مداوم از فلز روی الکترود جدا میکند و موجب میشود برای جرقههای بعدی به ولتاژ بالاتری نیاز باشد و ازآنجاییکه شمعها یکی از کلیدیترین قطعات در کارکرد موتور هستند و نقشی اساسی دارند باید با تشخیص صحیح، آنها را بهموقع تعویض کنید تا از آسیب دیدن دیگر قسمتهای موتور خودرو جلوگیری شود. تمامی این خودروها، خصوصا دنا، شباهت بسیار زیادی به فورد موستانگ دارند. مقاومت در برابر گرما در بعضی انواع روغن موتورها بسیار بالاست و برای سوپرکارها حتما باید از روغن هایی با خواص منحصربه فرد استفاده شود.

معمولا، تسمههایی که در خودروهای درون سوز مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از تسمه دینام و تسمه تایم. درون موتور و در محفظه احتراق از جهات مختلفی به شمع فشار وارد میشود، ازجمله حرارت و تماس با مواد فرساینده مانند بنزین و روغن که باگذشت زمان موجب کاهش کارکرد آن میشوند. با ورود درون کابین راحتی صندلیها توجه ما را جلب کرد و میتوان گفت کیفیت و جنس پلاستیک بکار رفته در ادوات داخلی قابل قبول بوده و در سرعتهای پایین نسبت به نمونه قبلی دنا داخل کابین از نظر نفوذ صدا ایزولهتر شده است. به این صورت که در دور موتورهای پایین دریچه گاز تابع فشار پای راننده نمی باشد. اما اگر استپر موتور دچار نقص شود، نمیتواند فرمانهای یونیت را به درستی اجرا کند، در نتیجه هنگامی که خودرو دور موتور پایین را تجربه میکند، خاموش میشود و در دور موتور بالا نیز گاز میخورد. مواد افزودنی به روغن موتور سمند ef7 کمک میکنند تا موتور را خنک، تمیز و از زنگزدگی دور نگهدارد.