نکات مهم خرید پژو ۲۰۶ کارکرده و دست دوم

۲۰۷ صندوقدار در بخش جلو طراحی کاملا مشابهی با نسخه هاچ بک دارد، اما عمده تغییرات در نمای جانبی و پشتی خودرو شکل گرفتهاند. در این خودروها تغییرات غیراصولی مثل: پایین آوردن ارتفاع ماشین با استفاده از فنرهای برش خورده، رینگهای بزرگ یا استفاده از سیستمهای جانبی که با سیستم برق ۲۰۶ همخوانی ندارد باعث پایین آمدن ایمنی ماشین میشود. خرید و فروش پژو در این پلتفرم با نظارت فنی و حقوقی کارشناسان مربوطه انجام میشود. این پلتفرم، علاوه بر حساسیتی که در این موضوع دارد، بهمنظور دادن اطمینان خاطر به خریدار، کارشناسی فنی خودرو را با ضمانت صد درصد جبران خسارت، انجام میدهد. درصورتیکه قصد خرید خودرو را دارید، این مقاله یکی ازخودروهای پرطرفدارهای بازار را به شما معرفی خواهد کرد. در این میان، 206 تیپ 5 در بازار خرید و فروش خودرو بهعنوان یک خودروی اسپرت و با آپشن­های نسبتا بالا شناخته میشود. بدنه 206 تیپ 5 قابلیت بسیار زیادی برای تیونینگ شدن دارد که با توجه بهوفور قطعات یدکی این خودرو در بازار، مزیت بزرگ آن محسوب میشود. بیش از 10 سال، قطعات این خودرو از خارج تامین میشد. پژو 206 تیپ 2 یکی از محبوبترین انواع پژو 206 است که در ابتدا در شش تیپ مختلف، تولید میشد.

از دیگر رقبای چینی سورن پلاس میتوان به آریو دنده ای اشاره کرد که آن هم علیرغم کیفیت نسبتاً خوب و اتاق جادار، بدلیل توقف عرضه، مشکلات خاص خودش را در بحث خدمات و بازار دست دوم دارد و از نظر سطح آپشن هم در نسخه دنده ای (که رقیب قیمتی سورن است) چنگی به دل نمیزند. بیشتر فعالان این بازار را جوانانی تشکیل میدهند که با بودجهای متوسط، به­دنبال خودرویی اسپرت با شتاب و ظاهری حرفهای هستند. در ابتدای ده هشتاد که پژو 206 وارد ایران شد، این خودرو به خودرویی اسپرت و نسبتا لوکس شناخته شده بود. با وجود گذشت دو دهه از حیات این خودرو در ایران و تغییرات مختلفی که طی این دوره در این هاچبک ایرانی – فرانسوی ایجاد شده است، پژو 206 همچنان خودرویی محبوب در بازار کشورمان محسوب میشود و بازار خرید و فروش پررونقی دارد. نمای بیرونی سمند سورن پلاس تفاوت چشمگیری با مدلهای پیشین این خودرو از خود به نمایش نمیگذارد؛ در اولین تغییرات ظاهری همچون تحول گرافیک داخلی چراغهای جلو و عقب و بهروزرسانی ظاهری جلوپنجره مشکیرنگ و همچنین در نمای جانبی این خودرو شاهد حضور رینگهای دو رنگ جدید و دستگیرههای درب آسان بازشو هستیم که پیش از این در دنا و دنا پلاس مورد استفاده قرار گرفته بودند.

یکی از مهمترین دلایل رونق خرید و فروش خودرو 206 تیپ 5، مصرف سوخت پایین آن، نسبت به متوسط خودروهای کشور است. این خودرو همان تیپ ۵ با موتوری که به تیپ دو تعلق دارد. مقیاس این اسباب بازی یک به سی و دو است . همراه مکانیک، بهعنوان یک سایت خرید خودرو با انجام کارشناسی فنی، قیمت­گذاری خودرو بر این اساس، ارائه مشاورههای حقوقی و دیگر خدمات، مطمئنترین راه خرید 206 تیپ 5 بهحساب میآید. همراه مکانیک تلاش کرده تا با ارائه قیمت روز پژو پارس، به شفافیت بازار کمک کند، پس همیشه میتوانید برای مشاهده قیمت پژو پارس به سایت همراه مکانیک مراجعه کنید. البته خودرو سمند بر روی شاسی و پلتفرم اصلاح شده خودرو پژو ۴۰۵ و همچنین کمک شرکتها و مشاوران خارجی تولید شد.

طبیعتا تا زمانی که خودرو شما دارای گارانتی می باشد (24 ماه یا دو سال از زمان خرید) باید برای انجام سرویس های دوره ای به نمایندگی های مجاز ایران خودرو مراجعه کنیدف زیرا عدم انجام این کار موجب باطل شدن گارانتی ماشین شما می شود. در واقع تنها بخش مورد تغییر خودرو از زمان تحویل تا کنون در بازار خودرو داخلی همان تریم داخلی داشبورد است که با دو مدل تک رنگ و دو رنگ می باشد و در مدل تک رنگ داشبورد تنها به رنگ مشکی و در داشبورد دورنگ تلفیق رنگ مشگی و کرم می باشد. 206 تیپ 5 حداقل نسبت به برادر خود 206 تیپ 2 عملکرد بهتری در بخش ایمنی دارد. یکی از وجوه مشخصه داخل 206 تیپ 5 شکل خاص کنسول و قسمت سمت راست داشبورد آن است.

ردیاب دلتا به عنوان ردیاب قدرتمند و دزدگیر ماهواره ای میتواند بهترین انتخاب شما برای کنترل و تامین امنیت خودرو و موتورسیکلت شما باشد . خودرو های شرکت پژو ویژگی های مثبت زیادی دارند که همگی باعث شده اند تا یکی از اولین انتخاب های ایرانیان و هم چنین توریست های خارجی برای اجاره خودرو باشند. وجود سارقین و زورگیران باعث ایجاد خطراتی زیادی شده است . چه مواردی باعث ابطال گارانتی خودرو سمند LX می شود؟ گارانتی قطعات مصرفی خودرو سمند LX به چه صورت می باشد؟ در خصوص قطعات داخل اتاق، مانند داشبورد، روکش صندلی و غیره نیز همین مسئله صادق است.

سمند یکی دیگر از محصولات ایران خودرو است که جزء پرفروشترین و خوشساختترین خودروهای این شرکت بوده و لقب خودروی ملی را نیز دارد. یکی از دلایل استقبال از خرید خودرو 206 تیپ 5 پیشرانه قدرتمند TU5 آن در مقایسه با دیگر خودروهای تولید داخل است. این ویژگیها، سبب امنیت بیشتر در مقایسه با خودروهای همرده و هم­قیمت این خودرو شده است. این ترمزها سبب شدهاند که چرخهای جلو و عقب خودرو تیپ 5 ، مجهز به ترمزهای ضد قفل ABS، EBD و EBA باشند. ترمزی که در مقایسه با ترمز دیسکی خودروهای دهه هشتاد، قابلیت ABS، EBD و EBA را برای چرخ عقب، منتفی کرده است. همچنین، سیستم ترمز ABS، EBD و EBA آن نیز بهروز و ایمن است. این خودرو مجهز به ترمز ABS و EBD است؛ اما تفاوت اصلی دیسکی بودن ترمزهای تمام چرخ هاست که ترمز گیری بهتری را برای این خودرو رقم میزند. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است چراغ چک باتری خودرو شما روشن شود ، اما در بسیاری از موارد این داستان به مشکل در سیستم شارژ خودرو اشاره می کند.

این ماشین که بر پلتفرم سمند ساخته شدهاست در برخی جهات مشابه آن است. با مقایسه این اعداد با اعداد مشابه در 206 تیپ 2 که از موتور TU3 استفاده میکند، درمییابیم که قدرت و گشتاور موتور 206 تیپ 5 به­ترتیب، 30 و 24 واحد بیشتر است. چون این افراد معمولاً لیست ماشینهای جدید و امروزی تولید شده توسط سازندههای داخلی را دارند و بهتر میتوانند بین آنها مقایسه انجام داده و ماشین مد نظرشان را بخرند. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد را ترغیب به خرید پژو 206 تیپ 5 میکند، وفور قطعات یدکی آن در بازار است. دلیلش هم قطعات باکیفیت آن بود.

نمونه­اش، گیربکس آرژانتینی آن بود که بالاترین هماهنگی را با موتور این خودرو داشت. کارشناسان فنی با هماهنگی قبلی و در اسرع وقت، نزد شما آمده و خودرویتان را ازنظر فنی، کارشناسی میکنند. این گیربکس هماهنگی چندان خوبی با موتور نداشته و تاخیر در تعویض دنده و کاهش شتاب خودرو از مشکلات شایع آن است. 206 تیپ 5 در بازار خرید و فروش خودرو در برابر رقبای خارجی، چندان حرفی برای گفتن در بخش آپشن ندارد. بهطورکلی و بامطالعه بازار آزاد در روزهای متوالی، میتوانیم بگوییم که قیمت پژو 206 تیپ 2 نسبت به 206 تیپ 5 حدود 20 درصد ارزانتر است. این نسبت در مقایسه قیمت این خودرو با پژو 206 V8 SD نیز تقریباً به همین ترتیب است. قیمت پژو 206 تیپ 2 در مقایسه با دیگر خودروهای خانواده 206، حدود 20 درصد ارزانتر است.

مثلاً رانا پلاس که هرچند با اتاق کوچکتر و کیفیت متریال کابین پایینتر و امکانات کمتر، قادر نیست به خوبی سورن پلاس به خانواده ایرانی خدمات رسانی کند اما در عوض ارزانتر است و مصرف سوخت کمتری دارد. این خودرو می تواند با تکیه بر 3 محور کلیدی «مدرن بودن»، «ایمنی و آسایش» و «تجهیزات و امکانات مناسب »، توجه خریداران ایرانی را به خود جلب نموده و انتظار خانواده ­های ایرانی را برای در اختیار داشتن خودرو مدرن و شایسته، مطابق با استانداردهای روز، برآورده نماید. فروش اقساطی پژو پارس LX (TU5) باعث شده نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کند و شرکت های زیادی نیز تا کنون اقدام به فروش این خودرو به صورت اقساطی نموده اند. اگر به خودرو خود سیستم برقی پر مصرف مثل باند های خیلی قوی اضافه کرده اید بالاترین آمپر پیشنهادی را انتخاب کنید و اگر به فابریک خودرو خود هیچ سیستم برقی اضافه نکرده اید پایین ترین آمپر را انتخاب کنید. اجاره خودرو 206 جزو یکی از پرکاربردترین خودروها در بین جوانپژو 206 یکی از اولین انتخاب ها برای اجاره خودرو و یکی از محبوب ترین خودرو های ایرانی است.

این تولیدکننده نیز ناتوان از تامین قطعات باکیفیت، به دنبال جایگزینهای داخلی و چینی رفت. اولین دلیل این موضوع، این است که فشاری که رانندگان به این خودرو میآورند، بیشتر است چراکه توقع دارند، شتاب موردنظر آنها را تامین کند. آسیب شاسی بسیار مهم است زیرا فقط درضربات شدید شاسی خراب میشود که برای درست شدن آن نیاز به شاسیکشی است پس در نتیجه خودرو استقامت اولیه خود را از دست میدهد. درست است که این خودرو هنوز هم رقیب جدی اسپرتی در کشور(حداقل در میان خودروهای تولید داخل) ندارد اما کیفیت ساخت آن افت کرده است. تیپ دو از سامانه برق کشی مولتی پلکس بهره میبرد اما به مانند تیپ یک آینههای دستی دارد.

هماهنگی­ای که حداکثر شتاب ممکن، سواری نرم و هندلینگ راحت را برای آن به سایت irankhodro4314 ارمغان آورده بود. نکته دیگر سواری راحتی است که 206 تیپ 2 بهواسطه فرمان و سیستم نرم کنترل خود، فراهم کرده است. اولین نکته ای که می بایست در ارتباط با قیمت خودروی سمند سورن ذکر گردد این است که قیمت مدل های مختلف این خودرو دارای تفاوت هایی با یکدیگر است و قیمت این سه مدل یکسان نمی باشد. نکته دیگری که باید در راهنمای خرید پژو 206 دست دوم به آن اشارهکنیم؛ ترمز عقب 206 تیپ 2 است. روغن موتور دنا، دنا پلاس و دنا پلاس توربو باید از گرید 10W-40 با سطح کیفی SM یا SN باشد. پس از انتخاب طرح فروش و یافتن تیپ خودرو دنا، روی گزینه انتخاب کلیک نمایید. این بخش نیز گویا در طراحی از دور خودروی متفاوت کپی برداری شده است که البته این بار هردو کره ای هستند.در طراحی داشبورد دنا، آنچه بیشتر از همه به نظر می رسد، کپی برداری داشبورد، کنسول میانی و دریچه های هوا از خودروی هیوندای سوناتا وای اف ( سوناتا نسل ششم) است که البته باید گفت انتخاب بسیار خوبی بوده چراکه طراحی داشبورد و کنسول از نقاط قوت هیوندای سوناتا وای اف است.

داخل پژو 206 تیپ 2 بااینکه ساده به نظر میرسد اما ارگونومیک و راحت است. اما این موفقیت در ظاهر باعث نشد تا توجه مردم از خودروهای کره ای و آلمانی در بازار به این محصول معطوف شود. در ادامه تمرکز این بحث را روی باتری دنا معطوف می کنیم و در این خصوص اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم. قبل از این کار حتما تشت فلزی را زیر محل تخلیه روغن قرار دهید. چنانچه از نمایندگی ایران خودرو در محل زندگی خودتان راضی هستید توصیه ما این است که بعد از اتمام دوره گارانتی هم به همان نمایندگی مراجعه کنید چون ممکن است برای انجام کامل سرویس ها تنبلی کنید و یا فراموش کنید و این کار را به عقب بیندازید. بهعنوان فروشنده، کافی است، وارد این وبسایت شده و درخواست کارشناسی خودروی خود را ثبت کنید. پژو 206 را میتوان آخرین نسل از خودروهای جدیدی دانست که وارد بازار ایران شدند و بهواسطه تیراژ بالا و قیمت مناسب، در دسترس عموم قرار گرفتند.