متقاضیان خودروهای خارجی بخوانند/ مشخصات خودروهای عرضه شده وارداتی را ببینید + جزییات ثبت‌نام

۱.۶لیتر

مشخات خودروهای وارداتی قابل عرضه در مرحله نخست

دارد

۴ سیلندر

۱۸۵کیلومتر

ایربگ راننده

۲۲۵کیلومتر

۷سرعته

۹.۴لیتر

دارد

نیمه خودکار

۱.۴لیتر

خودکار

تنفس طبیعی

روز گذشته با بازگشایی سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی ۶محصول در این سامانه به همراه مشخصات فنی آنها بارگذاری شد.

کروز کنترل

۱۸۰کیلومتر

سایپا

دارد

با وجود این مهدی ضیغمی، مجری طرح واردات خودرو گفت: تلاش می‌کنیم این خودروها با همکاری بانک مرکزی تا پایان آذر و نهایت دی‌ماه تحویل مشتریان شود.

تهویه خودرو

۱۷۵کیلومتر

دارد

ترمز ‌ای‌بی‌اس

دارد

دارد

۴ سیلندر

تازه‌ترین خبرها نشان می‌دهد فرایند قیمت‌گذاری این خودروها در سازمان حمایت در حال انجام است و قرار است بعد از محاسبه سازمان حمایت، قیمت‌ها برای تصویب نهایی به شورای رقابت ارسال شود. در واقع، این شورای رقابت است که قیمت‌گذاری نهایی محصولات را انجام دهد.

ماموت

۴ سیلندر

ندارد

در این مرحله ۶مدل خودرو توسط ۶‌شرکت واردکننده در این مرحله برای ثبت‌نام متقاضیان عرضه شده است؛ بدین‌ترتیب مشتریان می‌توانند یکی از خودروهای چانگان CS۵۵ (سایپا)، زوتی DL۵ (پارس‌خودرو)، هیوندای النترا (کرمان‌موتور)، کیا سلتوس (کوشاخودرو)، تویوتا کرولا (معین‌خودرو) و فولکس واگن جتا VS۷ (ماموت‌خودرو) را انتخاب کنند.

CVT

دارد

۱.۵لیتر

بعد از ۸‌ماه انتظار، خودروهای وارداتی به ایران رسیدند و روز گذشته نیز سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی ‌بازگشایی و از ۶محصول در این سامانه رونمایی شد. با این حال، هنوز امکان فروش وجود ندارد و متقاضیان مرحله اول صرفا می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند. آنطور که مقام‌های مسئول می‌گویند، به‌زودی کار تحویل آغاز خواهد شد با این حال باید در خوان آخر مراحل قیمت‌گذاری این خودروها نیز انجام شود.

مصرف سوخت

دارد

۶.۷لیتر

چانگان سی اس ۵۵

۱۷۸اسب بخار

دارد

پارس خودرو

مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه هم در این‌باره گفت: در حال حاضر صرفاً مشخصات فنی و دفترچه راهنمای خودروهای قابل‌عرضه در سامانه بارگذاری شده و زمان ثبت‌نام قطعی به‌زودی اعلام می‌شود.

چالش‌ها بر سر تحویل خودروهای وارداتی

دارد

چه خودروهایی تحویل داده می‌شوند؟

دارد

۲۲۳۲۲۵


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1824095/%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA%DB%8C

توربوشارژ

۴ سیلندر

۷.۲لیتر

دارد

ترمز ‌ای‌بی‌دی

ایربگ سرنشین جلو

دارد

تویوتا کرولا ۱.۲ال

خودکار

دارد

فرایند تحویل خودروها در سامانه یکپارچه به این صورت است که بعد از قیمت‌گذاری شورای رقابت، مشتریان می‌توانند نسبت به انتخاب اولویت‌بندی‌ها اقدام و پس از آن روند تحویل محصولات آنها متناسب با اولویت‌بندی‌ها مشخص می‌شود.

دارد

دارد

۱.۲لیتر

دارد

تنفس طبیعی

دارد

هیوندای النترا

گیربکس

۱۱۶اسب بخار

۶.۶لیتر

خودکار

۱۴۸اسب بخار

حجم موتور

ندارد

دارد

طبق اعلام مقام‌های مسئول درحال حاضر ثبت‌نام جدیدی برای خودروهای وارداتی انجام نمی‌شود و فقط ۳۰هزار نفری که اسفند سال گذشته ثبت‌نام و مبلغ ۵۰۰میلیون تومان به‌حساب واریز کرده‌اند، می‌توانند خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنند.

۱۴۴اسب بخار

چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کنند؟

دارد

دارد

۱۸۰کیلومتر

۱۳۲اسب بخار

دارد

توان موتور

ندارد

۱.۵لیتر

۴ سیلندر

دارد

کیا سلتوس

۶سرعته

CVT

به‌نظر می‌رسد با وجود آنکه سامانه یکپارچه از روز گذشته برای خودروهای وارداتی باز شد اما هنوز چالش‌هایی بر سر تامین ارز خودروهای وارداتی وجود دارد. چالش اصلی بر سر محل تامین ارز این خودروهاست که بانک مرکزی هنوز در این‌باره تأیید نهایی صادر نکرده است. این موضوعی است که روز گذشته ضیغمی، مجری طرح واردات خودرو نیز به آن اشاره ‌و تلویحا تأکید کرد: عرضه خودروها نیاز به همکاری بانک مرکزی دارد.

۱.۶

کرمان موتور

دارد

۱۲۷اسب بخار

زوتی دی ال ۵

دارد

پیشرانه

سنسور پارک خودرو

با بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی، مراحل تحویل این خودروها رسما آغاز شده است، با این حال طبق قوانین ابتدا باید فرایند قیمت‌گذاری این خودروها در سازمان حمایت و سپس در شورای رقابت انجام شود.

دارد

۷.۳لیتر

دارد

توربوشارژ

کوشا خودرو

ندارد

توربوشارژ

۱۸۰کیلومتر

تیپ ترونیک

۵.۶لیتر

تنفس موتور

۴ سیلندر

ندارد

فولکس واگن جتا VS۷

معین خودرو

مشخصات

دارد

دارد

دارد

سرعت

دارد

دارد

تیپ ترونیک

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

عرضه‌کننده

تنفس طبیعی

دارد