فارکس چیست به زبان ساده؛ اولین قدم یادگیری فارکس پارسی فارکس-بروکر آمارکتس

اندکی بعد، در سال 1971، یک سیستم ارزی شناور آزاد معرفی شد و در نتیجه بازاری را به شکلی که امروز می‌شناسیم ایجاد کرد. در همین سال، مانیتورهای کامپیوتری معرفی شدند که جایگزین روش‌های قدیمی تلفن و تلکس شدند. معامله‌گران اکنون می‌توانند در هر لحظه ارزهای مختلف را معامله کنند.

انواع معامله در بازارهای فارکس

هنگام معامله در فارکس متوجه خواهید شد که دو قیمت برای جفت ارز وجود دارد. به عنوان مثال، مظنه برای EUR/USD ممکن است به‌این شکل باشد. حضور نماینده‌های بازار فارکس در ایران از قدیم ممنوع بوده و قانونی نیست و ما هیچگونه توصیه‌ای در زمینه فعالیت در این بازار را نداریم.

  • کارگزاری ها بر اساس امنیت و میزان دریافت مجوز ها رده بندی می شوند.
  • در 1000 سال پیش ، درست در دوران قرون وسطی ، مس متداول ترین فلز برای ضرب سکه و تجارت به شمار می رفت.
  • همین موضوع باعث شد تا قراردادی موسوم به «برتون وودز» شکل بگیرد که در آن نرخ تبادل ارزها در مقابل طلا تعیین بروکر amarkets می شد.
  • رفته رفته جوامع متوجه شدند که قادر خواهند بود از این تفاوت نرخ سود کسب کنند و این سنگ بنای اولیه تشکیل بازاری بین المللی شد که بعدها فارکس نام گرفت.
استفاده از ضریب اهرمی در انجام معاملات این بازار که یکی از جذاب ترین ویژگی های آن برای سرمایه گذاران می باشد . داشتن صبر، پشتکار، تلاش، مداومت در یادگیری، هدف و برنامه ریزی، معامله گر را به موفقیت می رساند. بنابراین باید به پیشرفت شخصی و قوانین موفقیت توجه داشته باشیم تا تبدیل به معامله گری موفق شویم. برای موفقیت در معامله، باید درکنار یادگیری تحلیل، معامله کردن را نیز یاد بگیریم.

اگر آشنایی نسبی با دنیای سیاست و البته بخش آمریکایی آن داشته باشید، قطعا نام جورج سوروس به گوشتان خورده است. از بزرگترین سرمایه گذاران و سیاست مداران تاریخ که دقیقا از چهارشنبه سیاه بورس آمریکا خود را بالا کشید و از سرمایه گذاری بر روی ارز پوند ثروت هنگفتی به جیب زد. او در مورد موفقیت خود در آن دوره تاریخی این گونه می گوید که من آگاه به اشتباهاتم هستم و به انضباط مالی خیلی مقید می باشم.

کد تخفیف نوبیتکس ❤️ بیشترین تخفیف در معاملات Nobitex

فارکس چیست به زبان ساده؛ اولین قدم یادگیری فارکس پارسی فارکس-بروکر آمارکتس

نوعی سوگیری در دسترس بودن را می‌توان در آخرین تحقیقات مشاهده کرد که نشان می‌دهد در میان چیزهای دیگر، توانایی ما برای تصمیم‌گیری و ارزیابی مجدد اطلاعات جدید به تعصب خانگی محدود می‌شود. گاهی اوقات، احتمال وقوع چیزی را با این که چقدر راحت می‌توانیم به چنین موارد یا اتفاقاتی فکر کنیم، ارزیابی می‌کنیم. وقتی می‌خواهیم قضاوت کنیم که چقدر احتمال دارد یک فرد میانسال دچار حمله قلبی شود، معمولاً به این فکر می‌کنیم که چند نفر در آن سن را می‌شناسیم که دچار حمله قلبی شده‌اند. نمودارهای شمعدانی اولین بار توسط تاجران برنج ژاپنی در قرن هجدهم مورد استفاده قرار گرفت. آن‌ها از نظر بصری جذاب‌تر هستند و خوانش این نوع نمودارها آسان‌تر از انواع نمودارهایی هستند که در بالا توضیح دادیم.

معاملۀ فارکس چیست؟