شیر دروازه‌ای یا کشویی ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان شیر دروازه‌ای یا کشویی | kasrasaran

در این شیر حرکت دیسک از نوع عمود بر سیال می باشد و وظیفه باز و بسته کردن شیر را بر عهده دارد. با توجه به موقعیت پیچ میل، شیر دروازه را می توان به شیرهای دریچه ساقه بالارونده و دریچه دریچه ساقه ثابت (NRS) تقسیم کرد. بنابراین، اگر طراحان بخواهند فشار و افت جریان آب را به دلیل اصطکاک به حداقل برسانند، ممکن است از شیرهای کنترل OS&Y به جای شیرهای کنترل پروانه ای استفاده کنند. شیرهای دروازه ای OS&Y بخش مهمی از بسیاری از سیستم های اسپرینکلر آتش نشانی هستند.

تقسیم‌بندی شیرهای کشویی از نظر مکانیزم عملکرد

ردا صنعت بزرگترین پلت فرم تمامی فرآیند های صنعت سازه از طراحی تا اجرا و تامین قطعات در ایران با سابقه 10 ساله در زمینه پشتیبانی از بزرگترین پروژه های صنعتی وساختمانی ایران سایت اصلی میباشد. لازم به ذکر است که به دسته گرداننده یا هندل شیر توپی در اصطلاح Wrench Sleeve می‌گویند. این شیرها برای گازها و مایعات، به خصوص مایعات خورنده در دماهای طبیعی مناسب هستند. لطفا در قسمت ثبت دیدگاه سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

  • اين شير اسم خود را از شکل ظاهری بدنه خود که کروی شکل است گرفته، ساختمان داخل آن طوری است که مايع از نقطه ورودی به شير تا خروج از آن ١٨٠ درجه تغيير جهت می‌دهد.
  • شیر لبه صلب تقریباً در هر حالت و موقعیتی می­تواند به خط وصل شود و همچنین تقریباً برای هر نوع مایعی مورد استفاده می باشد.
  • زمانی که شیر دروازه ای بسته باشد دور دیسک کاملا توسط واشرهای مخصوص آب بندی می شود.
  • نقطه ضعف اصلی شیرهای دروازه ای گوه ای آسیب پذیری شدید در مقابل اجسام سخت موجود و در خط لوله مانند ماسه است.
  • شیرهای دروازه ای چاقویی (knife gate valves) جزو شیرهای اصلی سامانه های فاضلاب هستند که در آنها دیسک از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شود و لبه پایینی آن نسبتاً تیز می باشد تا بتواند موادی مانند دوغاب الیاف شکل را قطع کند .
  • مدل لبه معطف، تنها در مرکز دیسک به صورت صلب است و در سطوح خارجی تر و سطح تماس با سیت به صورت منعطف می باشد.
نقطه ضعف اصلي اين شيرها آسيب پذيري شديد در مقابل اجسام سخت موجود در جریان سیال مانند شن و ماسه است. در واقع در این حالت دیسک با استفاده از دنده های روی استم، به سمت بالا و پایین حرکت می کند. سلام، در خصوص کارایی شیرها با زبانه های مختلف و عملکرد آنها جهت خرید و نصب در یک پروژه آزمایشگاهی راهنمایی لازم دارم.

شیر دروازه ای موازی

شیر دروازه‌ای یا کشویی ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان شیر دروازه‌ای یا کشویی | kasrasaran

در ضمن شیرهای دروازه‌ای بسیار محکم‌تر از سایرها شیرآلات محسوب می‌شوند. فراموش نکنید شیرهای دروازه‌ای ساخته‌شده از آهن قوی نیز برای سیستم توزیع آب به کار می‌روند. شیرهای دروازه‌ای برای باز و بسته کردن جریان خاص حاضر در لوله استفاده می‌شود. به عبارت دیگر شیر کشویی جریان حاضر در لوله را تحت کنترل خود دارد.

شيرهاي كشويي با سامانه آببندي فلز به فلز موازي

اگر شیر را در حالت نیمه باز قرار داده شود،‌ ممکن است شدت بالای جریان باعث فرسایش دیسک و سطح نشیمنگاه شود و همچنین باعث ایجاد نویز و لرزش شود. شیرهای دروازه‌ ای یا کشویی بر اساس نوع المان بسته شدن (دیسک)، به هفت نوع تقسیم می ‌شوند که به معرفی هر یک خواهیم پرداخت. در زمان نصب شیر کشویی دفن شنونده دقت داشته باشید که حتما دریچه بسته باشد تا اجسام خارجی به داخل شیر وارد نشده و شیر آسیب نبیند. همچنین کلیه پیچ هایی که در تماس با خاک قرار گرفته اند، بایستی به وسیله لفاف پلی اتیلن یا رنگ مناسب پوشانده شوند.