سی پی یو Archives مرکز کامپیوتر پارسیان PCC CENTER

•1156LGA نسل اول سی پی یو های core i با این سوکتهای 1156 ارائه شد اما به دلیل مشکلاتی که در سیستم خنک کننده داشت خیلی مورد استقبال قرار نگرفت. در ادامه، این مشخصه ها، یعنی حافظه Cache، سرعلت عملکرد سی پی یو و هسته های سی پی یو را به شما معرفی می کنیم. اجرای دستورات یا انجام محاسبات، می تواند از طریق انجام محاسبات ریاضی، مقایسه ارقام و اعداد یا جابجایی اعداد در سطح مموری انجام بگیرد.

  • مزیت این کار این است که پردازنده به‌طور چشمگیری ساده‌تر می‌شود؛ هم از نظر طراحی و هم از نظر تعداد اجزا.
  • در حقیقت CPU اطلاعات را از RAM خوانده (Fetch می‌کند)، دستورات را رمزگشایی(Decode) کرده و به وسیله بخش هایی که با آنها در ارتباط است فرمان ها را اجرا(Execute) می کند.
  • از دیگر معایب پردازنده‌های نسل جدید می‌تواند قیمت بالاتر، ضرورت تهیه کولر جدید و تنوع پایین باشد.
  • این ارور اغلب بعد از روشن کردن کامپیوتر و به دلایل زیر به نمایش در می‌آید.
خوب است بدانید که هر هسته برای اجرا از کش و حافظه مشترک استفاده می کند و همچنین هر هسته قادر است چندین دستور را در یک زمان اجرا کند. البته قیمت سی پی یو چهار هسته ای AMD به نسبت تکنولوژی استفاده شده در آن متفاوت است که برای استعلام و خرید آن می توانید از سایت تخصصی بروز کالا دیدن نمایید. سی پی یو core i3 جزو نسل سوم پردازنده های اینتل است که با تکنولوژی ساخت آیوی بریج طراحی و تولید شده است. قیمت محصولات این نوع پردازنده در بازار با توجه به کارکرد و ویژگی های مختلف، متفاوت عرضه می شود اما شما با حدود قیمت 1 میلیون تومان، می توانید یک سی پی یو core i3 مناسب را برای خود خریداری نمایید. پردازنده یا همان سی پی یو در واقع مغز رایانه محسوب می شود و مهم ترین قطعه در میان قطعات سخت افزاری کامپیوتر و لپ تاپ و سایر سیستم ها شناخته شده است.

Intel Core i3 13100 Processor

یا هم می توانید کلید های ترکیبی  Windows + I را فشار دهید تا سریع تر تنظیمات برنامه را باز شود . شما همچنین می توانید کلید ویندوز را فشار دهید ، و عبارت ” About ” را جستجو کنید ، و میانبر ” About your PC ” را انتخاب کنید . با برنامه های نصب شده روی ویندوز می توانید نوع پردازنده خود را پیدا کنید. هر کامپیوتر دارای حداقل یک پردازنده است ، که به عنوان CPU یا واحد پردازش مرکزی شناخته می شود . مهم ترین شرکت هایی کـه بـازار انواع لپ تاپ با قیمت و PC هـا را در دسـت دارنـد ، شرکت های Intel و AMD هستند. هر دو برند عالی هستند و نمی ‌توان یکی را بهتر از دیگری دانست ولی موضوع مهم این است کـه حـتـمـاً پـیـش از خـریـد پـردازنـده بـایـد تـحـقـیـق کـرد کـه در یـک رنـج قـیـمـتـی، کدام برند محصول بهتری دارد.

پردازنده مرکزی بدون باکس اینتل مدل Core i5 11400 ا Intel Core i5 11400 Tray Central Processor

همچنین این پردازنده‌ها پلمب ندارند؛ هرچند که کارکرده بودن پردازنده غالباً از روی رد قفل مادربرد یا سایدگی آنها قابل تشخیص است. با این حال، معمولاً افزایش تعداد هسته‌ها منجر به ساخت پردازنده هایی با فرکانس پایین تر می‌شود. شما می‌توانید کاربردی‌ترین و پرفروش‌ترین پردازنده را از حدود قیمت ۱.۵ تا ۵ میلیون تومان خریدرای کنید. CPU تاثیر بسیار کم‌تری نسبت به کارت گرافیک دارد، چون بیشتر بازی‌ها فشار زیادی به پردازنده نمی‌آورند، اما کارت گرافیک مناسب بسیار کارآمد است. حالا باید ببیند که در هنگام خرید پردازنده کامپیوتر این مورد برای شما اهمیت دارد یا خیر.

باید در نظر داشته باشید دیگر اورکلاک کردن دستی پردازنده کامپیوتر افزایش کارایی چندان چشمگیری به دنبال ندارد و بهتر است به جای اورکلاک دستی، با هزینه کمتر یک پردازنده معمولی یا ضریب بسته خریداری کنید. امروزه علاوه بر نام های مختلفی که برای پردازنده های کامپیوتری ارائه می‌شود، این قطعات از نظر ساختاری به دو نوع32 بیتی و 64 بیتی تقسیم می‌شوند که سرعت و توانایی های متفاوتی دارند. کامپیوترهای دارای پردازنده 32 بیتی قدیمی تر و کندتر هستند و ایمنی پایین تری دارند در حالی که سیستم های دارای پردازشگر 64 بیتی دارای سرعت و امنیت بالاتری بوده و جدیدتر هستند.

کارت شبکه کامپیوتر

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار