سایان الکتریک طرح خانه هوشمند Smart Home

سایان الکتریک طرح خانه هوشمند Smart Home پس از آشنایی با قابلیت ها و تجهیزات خانه هوشمند، به بررسی عملکرد خانه هوشمند می پردازیم. همانطور که اشاره شد، سیستم هوشمند قابلیت کنترل سیستم روشنایی و تجهیزات الکتریکی از طریق موبایل را فراهم می کند. خانه هوشمند، از جمله جدیدترین تکنولوژی های مبتنی بر اینترنت است که توانسته است به سرعت جای خود را در بین کاربران باز کند.

بهره وری انرژی چیزی ست که این روزها اغلب مردم کرده زمین را دغدغه مند نموده. حقیقت این است که مهندسن ما در مجموعه تخصصی ام اچ کنترل نیز این دغدغه اساسی را در دستور کار خود قرار داده اند و تمام طراحی ها در هوشمند سازی منزل را بر مبنی بهره وری انرژی قرار داده اند. به عنوان مثال تنظیم شدن سیستم سرمایش و گرمایش با درجه هوای منزل و یا باز و بسته شدن پنجره ها با توجه به میزان حرارت داخلی از طریق وایفای چیزی ست که به بهینه سازی انرژی و کاهش هزینه های انرژی کمک شایانی می کند. نصب برخی از انواع سیستم هوشمند نیاز به تغییر در سیم کشی ساختمان و یا عوض کردن قوطی کلیدها دارد که کاری سخت و هزینه بر است. علاوه بر این نصب و راه اندازی برخی از انواع سیستم خانه هوشمند نیاز به دانش فنی دارد.

کاربرد فناوری Wifi در خانه هوشمند حوزه گسترده ای است که این ساختمان ها را مجهز ساخته و رفاه و راحتی را در ارتباطات به ساکنان هدیه می دهد. در این زمینه می توانید مطلب تخصصی کاربرد فناوری Wifi در خانه هوشمند را مطالعه کرده تا اطلاعات مفیدی در این حوزه کسب کنید. طبیعتا استفاده از تکنولوژی در کنار راحتی و رفاه برای ساکنان سبب کاهش هزینه های آنان نیز خواهد شد و همین مساله خانه های هوشمند را تا این اندازه جذاب کرده است.

  • سپس بر اساس شاخص های تعریف شده و مقایسه آن ها با اطلاعات موجود، دستور مورد نظر را صادر می کند.
  • جهت تشخیص ورود ناخواسته، سیستم های مختلف خانه هوشمند از روش های مختلفی استفاده می کنند.
  • با استفاده از شبکه ایتنرنت، دوربین های نصب شده در منزل را کنترل نموده و تصاویر آنها را دریافت کند.
  • اترنت یکی از شبکه هایی است که در هوشمند سازی ساختمان به شدت مورد توجه قرار گرفته است.
  • به لطف این سیستم می توان کلیه جزئیات هوشمند سازی ساختمان نظیر روشنایی، امنیت، ایمنی، سیستم های ضد حریق، اینترنت اشیا، تهویه مطبوع و … را اجرایی نمود.

در مورد پروتکل های بی سیم نیز افزایش متراژ عملی مهم در افزایش هزینه می باشد چرا که نیاز به قدرت بیشتری در وایفای جهت یکپارچه سازی سیستم ها و ارتباط آن ها از راه دور به هم وجود خواهد داشت. به عنوان مثال در نوع اول که هوشمند سازی مبتنی بر سیم کشی می باشد با وسعت گرفتن خانه متراژ کابل ها افزایش پیدا می کند که در هزینه هوشمند سازی منزل موثر است. در نوع دوم نیز الزامات خاص اجرای خانه هوشمند تحت بستر اینترنت اشیا می تواند هزینه های پروژه را تغییر دهد.

اجرای خانه هوشمند و عملگرها

برخی از افراد با فناوری مشکل دارند یا با اولین مشکل در برقراری ارتباط با آن از آن دست می کشند. سازندگان خانه های هوشمند تولید کنندگان بر روی کاهش پیچیدگی و بهبود تجربه کاربری کار می کنند تا آن را برای کاربران در هر نوع سطح فنی لذت بخش و سودمند کنند. مزیت های کارخانه هوشمند عبارت است از مدیریت ماشین آلات وتصمیم گیری بهتر کنترل کیفی دقیق تر افزایش سرعت و… در این مرحله از کار تجهیزات در ساختمان نصب شده و برنامه نویسی و راه اندازی می گردند. سناریوهای مختلف مورد درخواست شما در این مرحله روی سیستم برنامه ریزی و تعریف می خانه هوشمند شوند. با مشاوره ها و صحبت های انجام شده در این مرحله سیستم هوشمندسازی که مناسب با شرایط مالی و نیز محدودیت های پروژه باشد انتخاب می شود.

خانه هوشمند شما اینجاست

برخی از تجهیزات خانه هوشمند به صورت مستقل و مستقیم به اینترنت متصل می شوند. از آن جمله می توان به کلید لمسی هوشمند وایفای و رله هوشمند وایفای اشاره کرد. اما برخی از سیستم ها برای اتصال به اینترنت از دستگاه واسط استفاده می کنند. درحالی که شما می‌توانید برای حفاظت از خانه‌ی خود، سیستم‌های هشداردهنده بخرید، تکنولوژی خانه هوشمند و ساختمان هوشمند امنیت بیشتری ارائه خواهد کرد. چراغ‌های متصل، دوربین‌ها و حتی زنگ در می‌توانند به امنیت بیشتر خانه‌ی شما کمک کنند.

انتخاب یک ماژول صوتی مناسب به شدت حائز اهمیت است چرا که یکی از پر مصرف‌ترین موارد هر خانه هوشمند‌ای سیستم صوتی آن می‌باشد و به هیچ عنوان نباید از دستگاه‌های نامناسب یا ضعیف در چنین سیستم مهمی استفاده. اما در یک خانه هوشمند علاوه بر اینکه تمام این مشکلات وجود ندارد بلکه قابلیت‌های مختلف و بسیار کاربردی نیز به سیستم روشنایی اضافه شده است. اولین موردی که باید تحت بررسی قرار بگیرد به متراژ و نوع خانه یا ساختمانی که قصد هوشمندسازی آن را دارید می‌باشد. برخی از خانه‌ها برای جایگذاری تجهیزات مربوط به خانه و ساختمان هوشمند نیازمند یکسری تغییرات در قسمت‌های مختلف خود می‌باشند اما خانه‌های ساختمان‌های جدیدتر، بعضاً به صورت بهینه‌سازی شده برای فرایند هوشمند‌سازی خانه ساخته می‌شود.

در صورتی که کوچکترین تغییر در وضعیت خانه رخ دهد شما سریعا مطلع خواهید شد. از دیگر خدمات مهمی که خانه هوشمند ارائه می دهد بالا بردن سطح بهره وری انرژی است. مطمئنا استفاده از تجهیزات هوشمند مانند پرده های برقی، سیستم روشنایی هوشمند، سیستم آبیاری هوشمند گیاهان و ترموستات هوشمند می تواند منجر به کاهش هزینه های انرژی شود. سنسورهای هوشمند امنیتی در صورت وجود هر گونه علائم خطر سریعا پیغامی به شما ارسال می کنند و حتی در مواقع لزوم با آتش نشانی و مراکز پلیس تماس می گیرند. مواردی مانند نوع و تعداد تجهیزات هوشمند سازی، نوع محصولات، سطح پیشرفته بودن محصولات، برند محصولات انتخابی، نوع پروتکل های پیاده سازی شده و سطح تخصص نیروی کار و مکان پروژه می تواند هزینه هوشمند سازی خانه را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین اگر با مجموعه ای از محصولات و تجهیزات هوشمند سازی خانه روبرو شدید تصور نکنید که به همه آن ها نیاز دارید. این موضوع را باید به عهده متخصصین و کارشناسان هوشمند سازی خانه بسپارید. با این حال در خرید تجهیزات خانه هوشمند باید برخی از تجهیزات اساسی و مهم را لحاظ کرد. اغلب تجهیزات در خانه هوشمند دارای سنسورهای هوشمند هستند و قابلیت برنامه ریزی دارند. مهندسین و متخصصین حرفه ای در امر هوشمند سازی خانه اقدام به برنامه نویسی های پیشرفته و حرفه ای روی سیستم های خانه هوشمند می نمایند و بدین طریق آن ها را آموزش می دهند. بنابراین تجهیزات طبق برنامه نوشته شده بدون ذره ای کم و کاست عمل خواهند کرد.

به کمک این ابزارها شما به سادگی می توانید به خانه هوشمند فرمان بدهید یا برنامه ریزی های ساده تر را خودتان در آن ها اعمال کنید. دفتر مرکزی خانه هوشمند Control4 در سالت لیک سیتی، ایالت یوتا، کشور امریکا مستقر است و از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۹ ، هنگامی که با SnapAV ادغام شد، یک شرکت بازرگانی عمومی بود. Control4 با بهبود بخشیدن به بخش های مختلف سیستمِ خود؛ از سال ۲۰۱۶ هر ساله به عنوان برترین برند در تمام زمینه های هوشمند سازی ساختمان از نگاه CE Pro انتخاب شده است.

پروژه هوشمندسازی ساختمان پزشکان اصفهان