خرید فرش فانتزی مدرن [30+ مدل جذاب که جایی ندیدید!]

2. در صورتی که دکوراسیونی مدرن دارید، اما میخواهید جسارت، شادابی و طراوت را در این فضا به نمایش بگذارید، دست شما برای این کار باز است. به دلیل ضخامت و پفکی بودن از این نخها برای بافت فرشهای 3 بعدی نیز استفاده میشود. بهدلیل مقاومت و ضخامت خوب برای استفاده در مکانهای پر رفت و آمد بسیار مناسب است اما از نظر نقش، طرح و رنگبندی ساده است و قیمت نسبتا پایینی دارد. در نتیجه باید با دقت بیشتری نگهداری شود و مناسب فضاهای کم رفتوآمد است. توصیه میشود یک تکه یخ روی محل مورد نظر بگذارید و سپس با دستمال خشک روی رطوبت آن را بگیرید و پرزهای قالی را به حالت اول برگردانید. سپس با آموختن اصول و فنون ریسندگی و بافندگی، نخهای پشمی تولید نمود و با ترکیب رشته نخهای افقی و عمودی نخهای پشمی، گلیم را اختراع کرد. زمینه اینگونه فرشها بهجای پرز پشمی، پرز ابریشمی دارند.

جنس فرش پلی استر از پلیمر است که به فرش ماشینی ابریشم گونه هم معروف است بیشتر برای بافت فرش کلاسیک استفاده میشود. • مقداری جوش شیرین روی لکه بپاشید، مطمئن شوید که به اندازه کافی بر روی لکه جوش شیرین بریزید تا بتواند آن را جذب کند. سپس با بررسی کیفیت و اندازه آنها شما را نسبت به آنچه که برای خرید مدنظر دارید آگاه میسازیم. اگر در دکوراسیون منزل شما از تم سنتی یا کلاسیک استفاده شده فرشتان را سنتی انتخاب کنید و اگر دکوراسیون مدرن دارید در هنگام خرید فرش ماشینی روی طرح های مدرن و ساده تمرکز کنید. قیمت فرش، تنها فاکتور انتخاب فرش نیست، بلکه کارایی و نوع استفاده شما، باید در هنگام خرید لحاظ شود. با توجه به تعاریفی که در بالا ذکر شده، فرشهای دستباف را از لحاظ ابعاد و اندازه در ۷ نوع دستهبندی میکنند. نقش و طرحهای خیلی ریز و شلوغ با تنوع رنگی بالا به صورت 1200 شانه بافته میشوند.

10-طرحها و رنگهای متنوع فرش دستباف آرامش روحی و روانی شما را تامین و موجبات لذت بردن در زندگی را برای شما فراهم می نماید که این خود از ویژگی های یک فرش دستباف است. برای آشنایی بیشتر با انواع تابلو فرش، راهنمای جداگانهای برای آن نوشتهایم که خواندن آن به شما کمک میکند با آگاهی بیشتری با این آثار زیبا آشنا شوید و در صورت علاقه یکی از آنها را در خانه خود داشته باشید. فروشگاه صنایعدستی یزد ممنتو شما را با انواع فرشها و قالیچههای موجود در بازار آشنا میکند. اینجا چند نمونه از آنها را به شما معرفی میکنیم.

در زمان گذشته فرش به عنوان یکی از بزرگترین سرمایههای مادی هر خانواده ایرانی به حساب میآمد، اما اکنون به مدد دستگاههای دقیق و مدرن بافندگی و تنوع حیرتانگیز فرش مقداری از ارزش آن کاسته شده ولی هنوز هم فرش برای خانواده ایرانی هم از حیث اهمیت آن در طراحی دکوراسیون منزل و هم از بابت ارزش ریالی آن اهمیت زیادی دارد. اگر دوست ندارید رنگ فرش تان با مبل و پرده یکی باشد یا در حال حاضر فرشی با طرح و رنگ متفاوت با دکوراسیون تان دارید که می خواهید از آن در چیدمان فضا استفاده کنید، هنوز هم راه هایی برای هماهنگ کردن ظاهر آن با دیگر وسایل وجود دارد. فرشی که تاروپودش از جنس پنبه و پرز آن از جنس پشم است. فرش ماشینی در انواع متفاوتی از نظر جنس نخ خاب، شانه و تراکم تولید میشود.

این نوع فرش ها در تابستان خنک و در زمستان گرم هستند.

معمولاً چله اینگونه فرشها از ابریشم است. زمینه اینگونه قالیها از پود ضخیم و نازک تشکیل شده و نقش گل و بوتههای آن پرزدار است. در نمونه اول که سرو منقوش شده آن که تارک برگشتهٔ آن دوشاخه است که با گل و گیاه پر شدهاست. مثلاً در یک اتاق خواب، یک فرش میتواند تا زیر یک تخت گسترش یابد تا فضایی را پر کند، یا قرار گرفتن یک میز ناهار خوری بر روی یک فرش یا حتی قرار دادن یک فرش گرد در وسط حال که میتواند از گزینههای بسیار خوبی برای طراحی داخلی باشد.

نوع آخر 700 شانهای با تراکم یا تعداد گرههای طولی 1000 است. با بالا رفتن تعداد شانه و تراکم از ضخامت فرش کم میشود چراکه الیاف بهکار رفته در بافت فرش نازک و کم ضخامت است. از مزایای فرش اکرلیک میتوان به کیفیت بافت بالا، قابلیت شستشو، عدم پرزدهی، لطافت، وزن کمتر، دوام و طول عمر بیشتر نسبت به دیگر نخها و مقاومت بالا در برابر رطوبت، آبرفتگی، دما و سوختگی اشاره کرد و از معایب این فرش نیز قیمت بالاتر نسبت به دیگر نخها و در صورت هیت ست نبودن نخ اکرلیک ممکن است مشکلات تنفسی ایجاد کند.

4 متر قالی گفته می شود. فرش های 700 شانه در تعداد رنگ بالا چون فرش 8 رنگ ، 10 رنگ و 12 رنگ بافته می شوند. فرشی که در بالا مشاهده میکنید، فرشی به سبک ایرانی با رنگ زمینهی قرمز مایل به آبی پررنگ و پخته است. به دلیل بالا بودن کمیت و کیفیت نخ مورداستفاده در آن، قیمت فرش در مقایسه با انواع قبلی بالاتر است. این کاوش ایران را به اولین سازنده فرش در جهان تولید کرد.

و همین دلیل بسیاری از طرفداران و علاقه مندان را به خود جلب می کند. در ساختمان های قدیمی که سطح رویه کفپوش ها کمی آسیب دیده است می توان از موکت سراسری استفاده کرد. همینطور پیشنهاد می شود برای اتاق هایی که نور طبیعی بیشتری دارند از موکت تیره تر استفاده کنید. در خانه ما ایرانی ها فرش در دکوراسیون حرف اول را می زند ،فرش جزو عناصری می باشد که در خانه نقش پر رنگی دارد . چنانچه پرزهای قالی پس از بافت، زیاد از حد کوتاه شوند بهطوریکه پرزها در هنگام لمس کردن با دست احساس نشوند به ارزش فرش لطمه وارد گشته و در اصطلاح به آن تهخواب یا خواب کوتاه گویند. پرز دارند و پرزها دورِ تارها گره خوردهاند. 700 شانه تبدیلی که در هر متر عرض، 700 گره اما تراکم حدود 1500 دارد. به تعداد گرهها در هر مترمربع طول فرش، تراکم و به تعداد گرهها در عرض فرش، شانه گفته میشود.

فرش پلیپروپیلن از الیاف مصنوعی است که مواد اصلی تشکیلدهنده آن از محصولات پتروشیمی است. این فرشها با دستگاههای 500 شانه بافته میشوند و با تغییراتی در دستگاه و تعداد گره، 700 شانه میشوند، نسبت به فرشهای واقعی 700 شانه در طرحهای محدودتر و 7 رنگ اصلی در بازار موجود هستند، قیمت، کیفیت، ظرافت و لطافت پایینتری دارند و برای تشخیص میتوان از شناسنامه پشت فرش استفاده کرد. فرش و قالی از گذشته تا به امروز از وسایل اصلی هر خانه ایرانی بوده است. عموما تولیدکنندگان فرشهای ماشینی استاندارد مشخصی در تولید فرش با اندازههای مختلف 4 متری، 6 متری، 9 متری و 12متری دارند، که خریداران میتوانند با توجه به ابعاد اتاق خواب، اتاق کودک و یا سالن پذیرایی و آشپزخانه و .. نسبت به خرید آن اقدام نمایند. شما اگر قصد خرید فرش از میان طرح های افشان کرم دارید میتوانید وارد لینک روبرو شوید . هر سه مورد این پتانسیل را دارند که منطبق با نیازهای شما باشند و زیبایی آنها برای چند سال در خانه شما باقی بماند.

از نخ بیسیاف بیشتر برای بافت فرشهای فریز، گبه و اتاق کودک استفاده میشود و به نسبت سایر نخهای فرش ماشینی طول عمر کمتری دارند. تعداد کمی از تولیدکنندگان توانستهاند فرش 1500 شانه با تراکم 4500 ببافند. بهدلیل تراکم بالا نسبت به مدلهای قبل طرحهایی با جزئیات بیشتر و متنوعتر، وزن تقریبا بالا و نرمی و لطافت بیشتری دارند. بهدلیل قیمت بالا و مشکل بودن نگهداری از فرشهای دستباف، فرشهای ماشینی نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. از مزایای این فرش میتوان به داشتن نما و ظاهر زیباتر نسبت به دیگر نخها، قیمت مناسب با توجه به کیفیت، نرمی و لطافت، عدم پرزدهی، مقاومت در مقابل سایش و مواد شیمیایی، جذب رطوبت پایین و قابلیت شستشو اشاره کرد و معایب این فرش شامل عدم مقاومت در برابر حرارت، طول عمر و ضخامت کمتر نسبت به اکریلیک و عایق نامناسب سرما و گرما است. نخهای اکریلیک ابتدایی مشکلاتی مانند پرزدهی و ایجاد مشکلات تنفسی داشتند که بهمرور با پیشرفت تکنولوژی با انجام عملیات هیت ستینگ روی این نخها، این مشکلات رفع شد.

پس از مدتی با پیشرفت جوامع و زندگی و کشف شهودات بیشتر، انسان با در هم کردن الیاف پشم و فشردن آنها زیراندازی با ضخامت و تولید گرمای بیشتر تولید کرد که به آن نمد میگفتند. فرش ماشینی350 شانه از اولین مدلهای فرش ماشینی است که در حال حاضر طرفداران زیادی نداشته و جای خود را به فرشهای 500 شانه داده است. بیشترین سهم در خرید فرش دستبافت ایرانی را کشورهای اروپایی و آسیایی به خود اختصاص داده اند. گلها و نقشهای ریز و بدون مرکزیت در این فرش باعث میشود که خانه بزرگتر نشان داده شود.

از مزایای فرش بیسیاف قیمت ارزان و عدم پرزدهی و از معایب این فرشها به طول عمر کمتر نسبت به سایر نخها و شستشوی سخت میتوان اشاره کرد. به قالیچههایی که مساحتشان کمتر از یک مترمربع باشد پشتی میگویند. فرشهایی که مساحت آنها از ۴ مترمربع کمتر است. قالیچهها از قالی هم کوچکتر هستند؛ یعنی از ۴ متر هم کمتر هستند. ۴ متر باشد گفته میشود. از نظر طرح و نقشه : به فرشی گفته می شود که در طرح و نقشه آن از عناصر مانند میوه ها، سبزیجات، ادویه جات و برخی از طرح های فانتزی و سه بعدی که با دکور آشپزخانه ست می شوند، استفاده شده باشد. فرشی که در راهروها و راهپلهها مورد استفاده قرار میگیرد. حالا که به دنبال فرش کلاسیک هستید باید به این نکته هم توجه داشته باشید که هر فرشی و با هر قیمتی را برای هر جایی انتخاب نکنید. فرش 1200 شانه شباهت زیادی به فرش دستباف دارد و مناسب فضاهای پر رفت و آمد نیست.

4. الیاف طبیعی فرش دستباف باعث ایجاد هیچ گونه حساسیتی برای کودکان یا افراد مبتلا به آسم و آلرژی نمیشود. بشر از همان ابتدا به دنبال وسیلهای بود تا بتواند او را از سرما و گرمای زمین محافظت کند. فرش از همان ابتدا بهعنوان زیرانداز یا کفپوش تعریف میشد. فرش نگین مشهد یکی از شرکت های بزرگ و با سابقه زیاد در تولید فرش های ماشینی است و این برند نه تنها در ایران بلکه در کشور های دیگر نیز معروف است. از این نوع فرش های تولید شده در شرکت اکسیر هالی که از نخ ابریشم بافته می شوند، می توان در دکوراسیون هایی به سبک کلاسیک بهره گرفت. فرش شهری: یعنی فرشی که در شهرها بافته می شود. اما متاسفانه گاهی بعضی از هموطنان عزیزمان به ما اطلاع میدهند که برخی از فروشندگان از عدم اطلاع آنها سو استفاده کرده و فرشی که طرح آن مورد علاقه و پسند مشتری قرار گرفته است را به قیمت بالاتر به مشتری فروخته اند!

در نقشها و دور حاشیه فرش بهجای پرز پشم از ابریشم استفاده میشود. از نخ اکرلیک بیشتر برای بافت فرشهای کلاسیک ماشینی استفاده میشود. طرحهای فرش ماشینی دارای انواع کلاسیک چون لچک و ترنج، خشتی، افشان، باغ ارم، شکارگاه، گلدانی، درختی، گبه و گلیم و طرحهای مدرنی چون اسپرت، فانتزی، شگی و طرحهای جدید تلفیقی چون وینتیج یا کهنه نما هستند. این نوع فرش ها در تابستان خنک و در زمستان گرم هستند. همچنین از طرفی این نوع فرشها قابلیت شستشو بالایی دارند. فشردگی بین ریشههای فرش و مقاومت و دوام آن بسیار بالاست، ظرافت بالایی داشته و نظر طرفداران بیشماری را به خود جلب کرده است.

اما بهمرور زمان فرشها کارایی دیگری نیز پیدا کردند و برای زیبایی و ظاهر چیدمان منزل نیز مورد فروش اینترنتی فرش استفاده قرار گرفتند. در فرش های طرح دار حوض وسطی وجود ندارد اما حاشیه زیبایی در اطراف فرش وجود دارد که ترکیبی از گل و ساقه است. از جمله فرش های اکریلیک و پلی استر و پلی پروپلین، از الیاف مصنوعی تشکیل شده است که نسبت به فرش طبیعی پشم قیمت کمتری دارد. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام همگردی، قیمت بالای فرشهای دستبافت باعث شده که مردم بیشتر به فرشهای ماشینی روی بیاورند. جنس فرشهای دستبافت از نخ ابریشم و پشم طبیعی است.

فرش طرح دار