تصاویر | معرفی ۴ خودروی جدید داخلی

۵۸۵۸


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1687405/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DB%B4-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C

بهمن ریسپکت که از لحاظ ظاهری به آریزو ۷ مدیران خودرو شباهت دارد به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۵۶ اسب بخار و گشتاور ۲۳۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. این خودرو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶.۹ لیتر سوخت مصرف می‌کند و حداکثر سرعت آن نیز ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

هایما 8S ایران خودرو

تصاویر | معرفی ۴ خودروی جدید داخلی

خودروهایی که با عرضه آنها کمی بازار کم تنوع ایران رونق پیدا خواهد کرد. در ادامه با این ۴ خودروی جدید داخلی آشنا خواهیم شد.

سایپا آریا

تصاویر | معرفی ۴ خودروی جدید داخلی

مدیرعامل ایران خودرو با اعلام این که تولید انبوه هایما 8S در نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد شد گفت تولید 5 هزار نسخه از این شاسی بلند مونتاژی در سایت خراسان در دستور کار قرار دارد. این خودرو که برای اولین بار در نمایشگاه خودرو امسال به معرض نمایش درآمد به عنوان پرچمدار خانواده هایما در ایران محسوب می‌شود.

از امکانات هایما 8S نیز می‌توان به دوربین 360 درجه، باز شدن خودکار درها هنگام تصادف، قطع خودکار سوخت هنگام تصادف، سیستم نمایش میزان باد لاستیک، نمایشگر لمسی 10 اینچی، آینه‌های تاشو برقی، دوربین ثبت وقایع، سقف پانورامیک، ورود و استارت بدون کلید اشاره کرد. این خودرو به یک پیشرانه 1.6 لیتری مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با 192 اسب بخار و گشتاور 293 نیوتن‌متر را به تولید برساند.

تصاویر | معرفی ۴ خودروی جدید داخلی

بهمن ریسپکت به احتمال زیاد تا پایان سال ۱۴۰۱ روانه بازار خواهد شد؛ چرا که مدیرعامل بهمن موتور اخیرا اعلام کرد در فصل پاییز طرح فروش ریسپکت با قیمت کارخانه‌ای ۷۳۷ میلیون تومان آغاز خواهد شد. مدیرعامل بهمن موتور در زمان معرفی این سدان مونتاژی در نمایشگاه خودرو تهران اعلام کرد این سدان با درصد داخلی‌سازی ۲۰ تا ۳۰ درصد تولید خواهد شد.

تارا دنده‌ای V3 به عنوان یکی از 4 خودروی جدید داخلی قرار است با لقب مجهزترین سدان دنده‌ای به بازار عرضه شود. تارا دنده‌ای V3 از استارت دکمه‌ای، سیستم ورود بدون کلید و سانروف برقی دو حالته بهره می‌برد که در نسخه تارا دنده‌ای معمولی وجود ندارند. طراحان کلیدهای بالابر شیشه این نسخه را نیز از کنسول میانی به درها انتقال دادند.

تارا دنده‌ای V3 در بخش فنی نیز همانند نسخه معمولی از همان پیشرانه TU۵P بهره می‌برد، اما اکنون گیربکس 6 دنده جایگزین گیربکس 5 دنده شده است. این تغییر باعث کاهش مصرف سوخت و استهلاک پیشرانه به ویژه در زمان حرکت با سرعت‌های بالا خواهد شد.

بهمن ریسپکت

تصاویر | معرفی ۴ خودروی جدید داخلی

آریا که به عنوان کراس اوور جدید گروه خودروسازی سایپا محسوب می‌شود قرار است نیمه نخست سال 1402 به بازار ایران عرضه شود. مسئولان سایپا اعلام کردند این خودرو به جای پیشرانه توربوشارژ M15TC شاهین به پیشرانه جدید ME16 مجهز خواهد بود. این پیشرانه همان TU۵P است که پژو پارس نیز از آن بهره می‌برد.

در حال حاضر مشخصات فنی سایپا آریا به شکل کامل منتشر نشده، اما سایپا قصد دارد این کراس اوور اقتصادی را با پیشرانه ۳ سیلندر ۱ تا ۱.۲ لیتری به بازار عرضه کند. همچنین مصرف سوخت این خودرو نیز به شکل ترکیبی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر کمتر از ۵.۵ لیتر اعلام شده است.

ایران خودرو تارا دنده‌ای V3