تارا کانکتد، سدان جدید ایران خودرو، معرفی شد/ عکس

اکثر خودروهای پرچمدار و حتی معمولی اروپایی و آسیایی‌های پرچمدار، به آپشن تماس اضطراری یا همان SOS مجهز شده‌اند و تارا Conected 4G هم اولین محصول ایرانی است که از این آپشن مهم پشتیبانی می‌کند.

تارا کانکتد

تارا کانکتد

227


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1666623/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%AA%D8%AF-%D8%B3%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

تارا کانکتد

البته دکمه تماس SOS هم در سقف و درست در کنار چراغ سقفی قرار گرفته است اما به گفته کارشناس ایران خودرو، این دکمه قرار است با ظاهر جذاب‌تری طراحی شود تا جلوه کابین را تغییر دهد. به طور کلی باقی اجزای کابین، هیچ تفاوتی با نسخه استاندارد تارا ندارد.

سیستم مولتی مدیا تارا کانکتد به تکنولوژی 4G مجهز شده تا در زمانی که نیاز باشد، تماس‌های اورژانسی را با مراکز درمانی برقرار کند. این هشدارها در مرحله اول از طریق سنسورهای نصب شده بر روی ایربگ و کمربند ایمنی فعال می‌شوند و به طور همزمان، شتاب سنج‌ها و سنسورهای ژیروسکوپ هم به روی کار می‌آیند تا در صورت شدت بالای ضربه، سریعا با مراکز اورژانس تماس بگیرند.

تارا کانکتد

تارا کانکتد

یکی دیگر از مزیت‌های سیستم 4G در سدان تارا کانکتد، ایجاد یک ارتباط دوطرفه بین کارشناسان ایران خودرو با این محصول است تا به صورت لحظه‌ای، از وضعیت آن با خبر باشند. اخطارهایی مثل خطاهای سیستم دیاگ، سرویس‌های دوره‌ای و این دسته از موارد می‌توانند از طریق سیستم مولتی مدیا به کارشناسان منتقل شوند. به علاوه آپدیت‌های هوایی یا همان OTA هم یکی دیگر از مزایای بزرگ و قابل توجه در چنین سیستم‌هایی است که شما را مراجعه حضوری به نمایندگی‌ها، راحت می‌کند. حالا با تمام این تفاسیر باز هم فکر می‌کنید که تغییرات تارا Conected 4G فقط به اضافه شدن سیستم 4G محدود می‌شود؟

در نمایشگاه تحول صنعت خودرو تهران ۱۴۰۱، شاهد یکی از ایده‌های ناب ایران خودرو بودیم که جای آن واقعا در میان محصولات بومی ایرانی حس می‌شد. قابلیتی که می‌تواند جان شما را در تصادفات نجات دهد و شما را از کام مرگ بیرون بکشد. در ادامه به سراغ این نسخه از تارا می‌رویم اما اگر شما هم دوست دارید تا دقیقا شکل و طراحی‌های ظاهری تارا کانکتد را با چشم خود ببینید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا به سراغ ویدیو زیر بروید و سپس مطلب را ادامه دهید.

معرفی تارا کانکتد

البته گاهی پیش می‌آید که در اثر ضربه مهلک به بدنه خودرو، سنسورهای ژیروسکوپ از مدار خارج شوند اما طراحان تارا کانکتد وعده داده‌اند که سنسورهای کمربند و ایربگ، تا آخرین نفس به وظیفه خود عمل می‌کنند. به هر حال به محض فعال شدن این هشدارها، نیروهای امدادی به محل دقیق حادثه می‌آیند چرا که این سیستم می‌تواند لوکشین را با درصد خطای فوق العاده پایینی ارسال کند.

تارا کانکتد