بعد از تزریق ژل لب چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ دکتر الهام تیزرویان

در 6 ساعت نخست پس از تزریق ژل لب از تماس آب با منطقه تزریق شده، خودداری کنید. پس از گذشت حدود 6 ساعت، می‌توانید صورت خود را به آرامی با آب و صابون شست‌شو دهید. سیگار کشیدن می‌تواند خطر ابتلا به عفونت را بالا می‌برد، بنابراین حائز اهمیت است که بلافاصله بعد از تزریق ژل لب سیگار نکشید. همینطور بهتر است از بودن در کنار دیگران که سیگار می‌کشند پیشگیری کنید. بسته به ناحیه تزریق ژل، مدتی بعد از جلسه درمان، فرد باید مراقب پوشش خود باشد. به عنوان مثال، در تزریق ژل به سینه، برای اینکه ژل به خوبی در ناحیه درمان مستقر شود، بیمار مدتی پس از تزریق، باید از گن‌های فشرده یا سوتین‌های ورزشی استفاده کند یا بعد از تزریق ژل به باسن، از پوشیدن شلوارهای تنگ پرهیز شود.

در حالی که ممکن است یک یا دو روش درمانی بعد از اولین انتقال چربی مورد نیاز باشد ، نتایج نهایی همچنان خوب خواهد بود و نیاز به برنامه ریزی درمان های مداوم را چندین بار در سال کاهش می دهد . در برخی موارد تزریق ژل لب ممکن است عفونت در ناحیه لب را به همراه داشته باشد. استفاده از سرنگ غیربهداشتی و عدم رعایت بهداشت حین تزریق ممکن است باعث ورود آلودگی به بافت لب شده و عفونت را در پی داشته باشد. گاهی اوقات نیز برخی افراد به دلیل مسائل زمینه ای ممکن است مستعد بروز عفونت پس از تزریق ژل باشند.

مانند دیگر ژل‌های لب محصولی طبیعی بوده و از نظر ایمنی عوارض زیادی یا بلند مدتی به همراه ندارد. نتایج تزریق این ژل به‌سرعت ظاهر می‌شوند و ماندگاری آن بین 9 تا حداکثر 15 ماه است. از اسید هیالورونیک‌های با منشأ حیوانی در تولید آن استفاده نشده است. وقتی حرف از فیلر های با کیفیت و خوب لب باشد، ژل ژوویدرم یکی از اولین نام هایی است که مطرح می شود.

این تکنولوژی باعث می‌شود که ژل بعد از کشیده شدن عضلات و اندام محلی که تزریق به آن انجام می‌شود، بهتر بتواند به حالت عادی و شکل طبیعی خود بازگردد. در پاسخ به این سوال ابتدا باید اسکار را برای شما توضیح دهیم ، اسکار در اصل یک نوع از کلاژن ها به حساب می اید. زمانی که اسکار ایجاد شود باعث ایجاد احساس درد در سطح پوست لب می شود و از طرفی دیگر ساختار پوست را به هم میزند. اما در تزریق ژل لبی که به صورت اصولی و توسط متخصص انجام نشود ، این عارضه امکان رخ دادن دارد.

انواع فیلر لب هیالورونیک در برندهای متنوع از جمله فیلر لب رووفیل در بازار موجود است که هر کدام ویژگی‌های مختلفی از جمله مدت ماندگاری متفاوتی دارند اما به طور کلی عملکرد آنها یکسان است. یکی از مهم‌ترین اجزای صورت که تاثیری بسیار زیاد بر روی زیبایی افراد دارد لب هاست. بسیاری از افراد به دلایل مختلف خواهان ظاهری زیباتر برای لب‌های خود هستند.

نوشیدنی های داغ و سرد- این نوشیدنی ها باعث تاول زدن یا حتی سوختگی لب ها به دلیل بالا بودن سطح حساسیت آنها بعد از تزریق ژل لب می شود. سیگار کشیدن می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد، بنابراین ترک سیگار بلافاصله بعد از دریافت ژل لب، بسیار حائز اهمیت است. شما همچنین باید از نزدیک شدن به محیط هایی که افراد دیگر در آن در حال استعمال سیگار بوده و فضا پر از دود سیگار است، خودداری کنید. در مدل ژل لب روسی، تنها بر روی حجیم سازی لب های بالایی تمرکز دارد و سایر قسمت های لب به میزان کمتری حجیم می شوند. مدل روسی از مدل های محبوبی است که در مقایسه یا لب های مدل قلبی، لب ها حجم کمتری دارند و طبیعی تر هستند.

به عنوان مثال اگر ژلی که باید عمیق تزریق شود سطحی تزریق شود،خیلی سریع تأثیر آن از بین خواهد رفت و آثار آن باقی نخواهد ماند. اولین مورد در ماندگاری تزریق ژل و نتایج خوب این روش، نوع ژل یا فیلر انتخاب شده است که باید حتماً استاندارد و مورد تأیید وزارت بهداشت باشد. البته برای اینکه شکاف و فاصله ای بین تداوم و ماندگاری نتیجه ایجاد نشود، پزشک دنبال کردن جلسات فالوآپ را توصیه می کند. در حالت نرمال باید هر 3 تا 6 ماه یکبار در این جلسه حضور یابید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار