بازار خودرو خفه کرد/ آخرین قیمت پژو، تیبا، سمند، دنا، تارا و کوییک + جدول قیمت

اما قیمت پژو۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۲ در بازار ۲ میلیون تومان کاهش یافت و به قیمت ۸۴۵ میلیون تومان به فروش رفت. این در حالی است که پژو۲۰۷ تیپ۵ مدل ۱۴۰۲ بدون تغییر، در بازار ۶۳۰ میلیون تومان قیمت داشت. پژو۲۰۷ دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ هم بدون تغییر قیمت، ۷۰۰ میلیون تومان به فروش رفت.

در مقابل، البته قیمت تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ به ۳۹۰ میلیون تومان رسید و تیبا هاچ‌بک EX هم ۳۷۵ میلیون تومان به فروش رفت.

در این میان، سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۲ بدون تغییر، ۶۵۵ میلیون تومان قیمت خورد. شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ هم بدون تغییر، ۸۳۰ میلیون تومان به فروش رفت.

اسد کرمی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در تازه‌ترین اظهارنظر همچنین درباره وضعیت بازار خودرو گفته است؛ بعد از آغاز روند کاهش قیمت دلار، کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد نیز آغاز شده است.

۲۲۳۲۲۵


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1872678/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AE%D9%81%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%BE%DA%98%D9%88-%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D9%86%D8%A7-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%A7-%D9%88

گزارش‌های میدانی از بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت دناپلاس اتوماتیک توربوآپشنال مدل ۱۴۰۲ در بازار ۱۰ میلیون تومان ارزان شد و ۹۹۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. قیمت دناپلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۲ هم با کاهش ۵ میلیون تومانی، به ۷۵۰ میلیون تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کوییک GX L دنده‌ای ۳۵۹ میلیون تومان بود. کوییک R پلاس اتوماتیک هم بدون تغییر، به قیمت ۴۸۵ میلیون تومان به فروش رفت.

بنا به گفته او، قیمت خودروهای داخلی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد طی روزهای گذشته کاهش یافته است. همچنین قیمت خودروهای مونتاژی نیز طی روزهای اخیر به صورت قابل توجهی کاهش یافته، به طوری که برخی خودروهای مونتاژی حدود ۵۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

بنا به این گزارش، تارا دنده‌ای V۱ مدل ۱۴۰۲ در حدود ۱۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و ۷۹۰ میلیون تومان قیمت خورد.

به گزارشی خبرگزاری خبرآنلاین، به نظر می‌رسد بازار خودرو در کمای معاملات رفته و به نوعی خفه شده است. این را می‌توان در اظهارنظر اخیر رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشاهده کرد. بنا به گفته اسد کرمی، با وجود اینکه قیمت خودرو براثر اخبار مختلف دچار نوسان می‌شود، اما بازار خودرو راکد است و خرید و فروش چندانی در این بازار انجام نمی‌شود.

اما راناپلاس با کاهش ۵ میلیون تومانی، به قیمت ۵۸۵ میلیون تومان به فروش رفت. در عین حال، ساینا S دنده‌ای بنزینی مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۲ میلیون تومانی، به قیمت ۴۰۵ میلیون تومان و ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۵ میلیون تومانی، به قیمت ۴۷۵ میلیون تومان به فروش رفت.

در این میان، قیمت پژوپارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۵ میلیون تومانی، ۷۵۵ میلیون تومان فروخته شد. قیمت پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۷۳۰ میلیون تومان قیمت خورد.

وی متذکر شده است؛ چندی پیش بر اثر انتشار خبری مبنی بر عرضه ۱۲۰ هزار خودرو به قیمت ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار قیمت خودروها افزایش یافت، اما با اطمینان بازار از عدم اجرای این مصوبه دوباره قیمت خودرو کاهش یافت و اکنون نیز با کاهشی شدن روند قیمت ارز، کاهش قیمت در بازار خودرو آغاز شده است.

آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو

بررسی روند بازار خودرو طی ۲۴ ساعت گذشته حاکی از آن است پراید ۱۵۱ در حدود ۴ میلیون تومان گران شد و ۲۹۸ میلیون تومان به فروش رفت. پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ در حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و ۵۹۵ میلیون تومان قیمت خورد.

بازار خودرو خفه کرد/ آخرین قیمت پژو، تیبا، سمند، دنا، تارا و کوییک + جدول قیمت