باتری ماشین سمند سورن و انواع آن

تیپ۴ تنها و اولین مدل از ۲۰۶ بود که به صورت دنده اتوماتیک وارد بازار شد و در ابتدا با هرف عرضه به معلولان و جانبازان در نظر گرفته شد. پژو – Peugeot – شرکت خودروسازی فرانسوی است که در ابتدا جهت ساخت آسیابهای قهوه، در شهر فرانش – کنته، فرانسه تأسیس شد؛ ولی ورود رسمی پژو به صنعت خودروسازی با تولید دوچرخه «گراند بای» در سال ۱۸۸۲ آغاز شد و نهایتاً نخستین خودروی پژو که خودرویی سهچرخ بود، در سال ۱۸۸۹ عرضه شد. در این مدل نیز لوگوی پژو که شکل یک شیر را نمایش میهد با لوگوی روی فرمان همرنگ است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ یکی از شش مدل مختلف این هاچبک کوچک شهری است که گروه خودروسازی ایران خودرو به مدت ۲۰ سال تولید و روانه بازار کرده و با وجود عرضه خودروی جدیدتر پژو ۲۰۷ همچنان روی خط تولید این شرکت در جاده تهران کرج قرار دارد. لازم به ذکر است که ایران خودرو تنها توانست تیپ ۵ از ۲۰۶ را داخلی سازی کند و از سال ۱۳۹۴ به بعد نیز تیپ ۲ را به بازار عرضه کرد. نکته : کلیه اطلاعات ذکر شده بالا ممکن است بدون اطلاع قبلی توسط سازنده خودرو تغییر یابد.

این خودرو ۲۲ ساله موفقترین محصول قرن اخیر کمپانی پژو است که به دلیل سبک طراحی جمع و جور، ظاهر جوان پسند و ویژگیهای فنی مناسبش هنوز هم مورد استقبال خریداران ماشین است. به طور کلی این مدل ویژگیهای فنی تیپ۲ و امکانات رفاهی تیپ ۵ بهره گرفته است. را نمایش میدهد. روکش صندلی ها پارچه ای و تنظیمات آن با استفاده از اهرم های دستی صورت میگیرد و در این خودرو علاوه بر دو تکه شدن صندلیهای ردیف عقب به همراه قابلیت تاشو، پایه های ISOFIX هم برای اتصال صندلی کودک تعبیه شده است. این تغییرات شامل تبدیل فرمان از دو شاخه به سه شاخه، ارتقا سیستم صوتی به پخش CD، بزرگتر شدن صفحه نمایش بالای داشبورد و مجهز شدن به چراغ اخطارهای مربوط به نقصهای فنی است. به طور کلی ۱۲ مدل پژو ۲۰۶ در بازار ایران وجود دارد که شش مدل آن مربوط به گروه هاچبکها، چهار مدل صندوقدارها و دو مدل نیز متعلق به خانواده ۲۰۷ است.

در این مطلب شرایط و جدول سرویس اولیه و سرویس های دوره ای خودرو سمند LX با موتور XU7 و EF7 همراه با جزئیات نگهداری و گارانتی اولیه این ماشین شرح داده شده است. کارشناسی خانواده پژو، مخصوصا کارشناسی گروه پژو 206 نیاز به تبحر و تجربه فراوانی دارد در ضمن به خاطر سپردن تمامی این نکات در هنگام خرید خودرو شاید در منظر بسیاری از افراد کاری ساده به نظر نرسد و همچنین تغییر شرایط تولید و افت روزافزون کیفیت خودروهای مونتاژی، خرید یک خودروی دست دوم را با ریسک و دلهرهای دوچندان مواجه میکند. به طوری که دنا پلاس ساده در بازار آزاد به قیمت 103 تا 110 میلیون به فروش می رسد. نکته بسیار مهم این است که اگر خودروی شما دارای باندهای قوی است، در این صورت برقی که خودرو شما مصرف می کند بسیار بالا می رود. با ورود به داخل خودرو، داشبورد که یکی از مهمترین قسمت های خودرو است در نگاه اول توجه را به خود جلب میکند. این خودرو نیز در طرح خرید اقساطی پژو 206 صندوق دار به مشتریان ارائه خواهد شد. در کل نظرتون در مورد 206 چیه ؟ که البته با تلفیق این سیستم با سایر تکنولوژی های موجود به صورت امروزی در خودرو سازی مورد استفاده قرار گرفت.

درواقع ۲۰۶ خودرویی است که همچنان بین تمام اقشار ایرانی محبوب است و نفس مالکیت آن طبقهای خاص نمیشناسد. آزمایش تشخیص می دهد که باتری به حدی خراب شده است که برای جلوگیری از خرابی غیرمنتظره، تعویض آن توصیه می شود. علت گاز خوردن ماشین در هنگام گرفتن کلاچ ممکن است به خرابی استپر، نقص در سیم کلاچ، سنسور دور موتور و سایر قطعات و تجهیزات مربوط شود. از سوی دیگر اما استفاده از موتور TU5 در پژو ۴۰۵ SLX موجب کاهش قابلتوجه مصرف سوخت نسبت به مدل GLX شده است درحالیکه مشکلات واشر سر سیلندر موتور XU7 نیز در این موتور کمتر دیده میشود. به گزارش خودرو۴۵، پرفروشترین محصول برند پژو در دهه ۸۰ شمسی نیز توانست یکی از مهمترین محصولات تاریخ صنعت خودروسازی ایران شود. از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰ به عنوان دهه طلایی تولید محصولات Peugeot 206 در ایران با همکاری پژو فرانسه شناخته میشود، ناگهان تحریمهای غرب علیه ایران اوج گرفت و با خروج یک جانبه پژو از ایران قرار داد ایران خودرو با این کمپانی دچار مشکل شد. لازم به ذکر است که همانند بازار ایران، در اروپا نیز، ۲۰۶ و فرزندانش در به عنوان یکی از اولین گزینههای خودرو دست دوم شناخته میشود.

پژو 206 های مونتاژ ایران تا سال 1391 از سیستم برق فابریک طراحی شده شرکت پژو استفاده میکردند. اما کلیدی ترین و حساسترین نکته قابل اشاره که باعث دو دستگی در خرید 206، از مدلهای 1380 تا مدلهای 1391 و از مدلهای 1391 تا به امروز در نزد خریدان میشود، ساختار سیستم برق و مولتیپلکس پژو 206 است. تیبا دو پلاس، اما با یک میلیون تومان افزایش قیمت به ۲۱۰ میلیون تومان رسید.کوئیک اتوماتیک پلاس هم امروز یک میلیون تومان گرانتر از روز گذشته بود و ۲۸۳ میلیون تومان به فروش رسید. در خصوص بخش فنی همانطور که گفته شد 206 از دو موتور TU3 1400 و TU5 1600 استفاده میکند که موتور دوم به صورت مشترک در مدلهای تیپ 5 و صندوق دار V8 استفاده میشوند. البته بنابر توصیهی سازنده، شما باید فیلتر روغن دنا را همزمان با تعویض روغن موتور عوض کنید. آِیامیل لنگ و یاتاقان ثابت و متحرک و همچنین پمپ روغن تیبا با پراید فرق داره؟ یکی از مشکلات شایع پژو 206 که به خصوص در مدلهای تولید روز دیده میشود ضعف در آلیاژ و کیفیت سرسیلندر و واشر سرسیلندر آن بوده که در صورت فشار به موتور و راندمان با دور بالا میتواند دردسر آفرین شده و باعث بروز مشکلاتی مانند کمکردن آب و یا قاطی کردن آب و روغن ماشین گردد.

طبیعتا خودروهای ایرانی نسبت به رقبای خارجی خود از کیفیت بسیار پایین تری برخوردار هستند و می توان نقاط ضعف بسیاری را به آن ها نسبت داد؛ اما اگر بخواهیم این خودرو را با رقبای خودش در ایران و در رنج قیمت اقتصادی مقایسه کنیم باید بگوییم که نقطه ضعف سمند ال ایکس مصرف سوخت بالا است. این مدل جادار، در سال 1955 رونمایی شد و اولین محصول مشترک کمپانی محبوب پژو و برند Pininfarina ایتالیایی بود. نمونههای اولیه خودرو ملی که بر پایه شورولت رویال ساخته شده بودند، تحت عنوان پیکان جدید در نمایشگاههای بینالمللی تهران طی سالهای ۷۲ تا ۷۵ رونمایی و معرفی شدند اما هیچ وقت به تولید انبوه نرسیدند. ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ کامیون کشنده آتامان، جدیدترین محصول ایران خودرو دیزل، رونمایی شد.

دنا پلاس توربوشارژ نسبت به دنا پلاس معمولی تغییرات قابل توجهی داشته نظیر تغییراتی در ظاهر خودرو که به زیبایی آن کمک کرده، ایمنی و تجهیزات بالا، همچنین برخورداری از موتور پرقدرت مجهز به توربوشارژ که باعث شده دنا پلاس توربوشارژ به عنوان محصولی متفاوت، مورد توجه مشتریان قرار بگیرد. کابین پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مجموعهای است که پلاستیک خشک ساخته شده و این مورد ممکن است کمی توی ذوق بزند. جدا از مواردی مثل الیاژ مورد استفاده که با چشم قابل مشاهده نیستند، پیشرفت های زیادی در بدنه و کابین این محصول ایجاد شده و حالا دنا پلاس با داشتن طراحی مدرنتر و آپشنهای اضافه به محصولی امنتر و زیباتر از جد بزرگش تبدیل شده است. نظرات در مورد 206 تیپ 2 را از این سایت دریافت کنید. دنبال کردن نظرات این خودرو دنبال کردن نظرات فقط برای اعضا امکانپذیر میباشد. این تولیدکننده نیز ناتوان از تامین قطعات باکیفیت، به دنبال جایگزینهای داخلی و چینی رفت. البته که این خودرو معایب و دردسرهای بسیاری هم همراه دارد اما به دلیل خدمات پس از فروش مناسب، تامین راحت قطعات و البته تعمیرات ساده که در هر تعمیرگاهی قابل انجام است، توانسته به خودرویی پرفروش و خوشفروش در بین ایرانیان تبدیل شود.

این موضوع صحیح بوده اما دلیل علمی و فنی درست آن به کم بودن میزان تحمل شتاب جانبی 206 در مقایسه با خودروهای دیگر بر میگردد و این موضوع میتواند در سر پیچ های تند بسیار خطرناک باشد. در این خصوص و در صورتی که میخواهید از چپی بودن خودروی مورد نظر آگاه شوید پیشنهاد میکنیم تا حتما به مقالهراهنمای تشخیص خودروی چپ شده سر بزنید. این خودرو در کنار تمامی مزیت هایش نسبت به قیمت مناسبش، معایبی نیز دارد که در زیر به چند مورد از مهم ترین هایش اشاره می کنیم. با استفاده از فناوریهای روز و مواد پیشرفته وزن خودرو به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و در عین سطح ایمنی افزایش یافته است.

در این مقاله قصد داریم، بیشتر به این سدان محبوب ایران خودرو بپردازیم. برد الکتریکی که مانند سایر برد ریموت خودرو هاعمل کرده اما میکرو چیپ در خودش اطلاعاتی را ذخیره کرده که به عنوان کد دسترسی یا ACCESS CODE میشناسیم. محصول تولیدی پرطرفدار پژو در ایران اما ۱۸ ساله شده است. طبیعی است که دومین تولیدی از یک مدل خودرو، نسخه ارتقا یافته مدل اولی باشد که این امر در مورد تیپ ۲ نیز صدق میکند. در مورد طراحی داخلی این خودرو باید بگوییم که غربیلک فرمان و سردنده بخشی از تفاوتهای این خودرو با پژو 405 هستند. در حقیقت، ترمز ABS خودروی سورن پلاس از تکنولوژی EBD بهره برده است و تمامی جنبههای امنیتی را پوشش میدهد. پژو۲۰۶ به عنوان ششمین نسل از سری اتاق ۲ از کمپانی پژو است. ایران خودرو در آن تاریخ خودرویی را تحت عنوان سمند به معنی اسب زرد روانه بازار کرد.

به گونهای که peugeot 206 از جمله اولین محصولات این کمپانی بود که در آزمونهای ایمنی یوروانکپ ۴ ستاره از ۵ ستاره را کسب کرد. سایز و طرح فریم پنجره ها بخصوص در بخش عقب کمی نامتجانس است و سبب کاهش جذابی بصری این قسمت میشود. به احتمال زیاد دینام ماشین خراب شده و به این ترتیب این قطعه وظیفه خود را که شارژ باتری است را به خوبی انجام نمیدهد و باتری بعد از مدتی از کار میفتد و برق به قطعات مختلف ماشین نمیرسد و به این ترتیب ماشین روشن نمیشود. موتور سمند سورن XU7 می باشد و موتور سمند سورن ELX از نوع EF7 می باشد و در کنار این دو موتور سمند سورن ELX توربو شارژ از نوع EF7 TC می باشد. TU5P نسخه بهینهشده موتور TU5 است و قدرتش 8 اسب بخار افزایش یافته و ایرانخودرو قدرت موتور TU5P را 113 اسب بخار اعلام کرده است. تیپ۳ دارای موتور بنزین سوز، با حجم موتور ۱۵۸۷ سیسی، ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ است. موتوری که ایران خودرو بر روی ماشین های سمند ، دنا و دنا پلاس به کار برده است پیشرانه معروف EF7 یا همان موتور ملی میباشد . ماشینهای سمند دو نوع موتور میتوانند داشته باشند که یکی همان موتور ملی (EF7) است و دیگری موتور XU7است.

برای اطلاع از قیمت اجاره سمند lx کافیست با همکاران ما در بخش اجاره خودرو بدون راننده تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاحدید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.در صورت مشاهدهی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آنها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید. سانروف پانورما، صندلی برقی، ترمز پارک برقی، کنترل پایداری در نسخه فول آن وجود دارد. پیشرانه TU3 این مدل به حجم ۱.۳۶ لیتری و توان آن نیز ۷۵ اسب بخار با ۵ دنده دستی است. این موضوع در مورد باتری سمند سورن شما نیز صادق است. مورد بعدی که باید ذکر گردد این است که قیمت خودرو در کشور عزیزمان ایران به شدت وابسته به قیمت ارز می باشد. یکی از مسایلی که در خرید خودرو همواره برای مشتری اهمیت دارد، جادار بودن و راحتی کابین برای سفرهای طولانی است. کابین هاچبک کوچک فرانسوی ۲.۹۶ متر مربع مساحت دارد و جادار و بزرگ به نظر میرسد. تیم کارشناسی خودوی اُتکس، متشکل از افرادی خبره، کارکشته و مجهز به دستگاههای روز سنجش و کارشناسی، این امکان را برای شما خریداران فراهم میسازد تا با خیالی آسوده به سراغ خرید اتومبیلهای مورد نظر خود رفته و لذت یک خرید مطمئن و بدون ریسک را تجربه کنید.

اما بیشترین چیزی که در داخل ۲۰۶ به چشم میخورد، فضاهایی است که طراحان برای نگهداری وسایل مختلف تعبیه کردهاند: روی درهای جلو، پشت صندلیهای جلو، روی داشبرد، سایت irankhodro4314 جلوی کنسول مرکزی. این سیستم در خودرو های 206 در زیر داشبورد قرار دارد که تفاوت میان مدل های مولتی پلکس و غیر اون در تعداد سوکت ها میباشد که مدل های مولتی پلکس 10 سوکت دارند در حالی مدل های غیر مولتی پلکس 7 سوکت دارند. سیستم مولتی پکس جدید با وجود امکانات و قابلیت آپدیتشدن، همچنان در مقایسه با سیستم فابریک شرکت مادر دارای ضعف ها، محدودیت ها و حساسیت های مشهودی است که این نکته برای بسیاری از علاقهمندان خوشایند نبوده و در هنگام خرید 206 های مولتی پلکس ایرانیزه، حتما به آپشنهای نصب شده در خودرو و استاندارد بودن آنها توجه بسیاری داشته باشید زیرا حساسیتهای این سیستم در صورت نصب آپشنهای غیر استاندارد میتواند برای شما کلافه کننده باشد. این سیستم برقی فابریک، نوانایی نصب آپشنها و امکانات بسیاری را به صورت استاندارد و شرکتی با فعال شدن و تعریف در ECU خودرو به 206 هدیه می بخشید و از این نظر 206 خودروی محبوبی برای آپشنال کردن تلقی میشد اما از سال 1391 به بعد با تغییر سیستم برق کشی و مولتی پلکس به نوع ایرانیزه، عملا امکان نصب و فعالسازی بسیاری از آپشنهای فابریک 206 از آن سلب گردید و تنها شمار محدودی از امکانات مانند کروزکنترل و با قیمتی چند برابر قبل، قابلیت نصب و فعال سازی در این خودرو را دارند.