این خودرو ۵۵ میلیون تومان گران شد/ آخرین قیمت کوییک، تیبا، ساینا و پژو

در این میان، شاهین افزایش ۴۰ میلیون تومانی را در یک هفته گذشته تجربه کرد و به ۴۵۰ میلیون تومان رسید.

تارا دنده‌ای هم در حدود ۵۴۸ میلیون تومان قیمت خورد که نشان می‌دهد ۳۰ میلیون تومان گران شده است. اما قیمت تارا اتوماتیک ۴۵ میلیون افزایش یافته و به ۶۸۵ میلیون تومان رسید.

کوییک معمولی هم افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت را طی یک هفته گذشته تجربه کرده و به ۲۴۰ میلیون تومان رسید. اما ساینا S دنده‌ای‌ در حدود ۱۸ میلیون تومان گران شد و ۲۶۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفته گذشته سیدرضا فاطمی.‌امین، وزیر صنعت، به دلیل شرایط کنونی بازار خودرو، از مجلس کارت زرد گرفت.

در همین رابطه، لطف‌آله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن گفته، فاطمی‌امین باید به استعفا رضایت بدهد و در سمت دیگر مشغول فعالیت شود و بیش از این دولت، مجلس و مردم را اذیت نکند؛ به نظر می‌رسد اگر وزیر همچنان در این سمت بماند قیمت پژو ۲۰۶ به بالای ۵۰۰ میلیون تومان برسد.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی پانوراما با افزایش ۵۵ میلیون تومانی، ۵۳۰ میلیون تومان قیمت خورد. سمند EF۷ نیز به ۴۲۰ میلیون تومان افزایش یافت که نشان می‌دهد در هفته گذشته ۳۶ میلیون تومان گران شده است.

وی با طرح این پرسش که چه نسبتی بین نوسان‌های نرخ ارز و تولیدات داخلی وجود دارد؟ گفته؛ سال‌های گذشته تاثیر نرخ ارز بر قیمت خودرو را حدود ۲۰ درصد اعلام می‌کردند؛ در سال جاری چه اتفاقی رخ داده که نوسان‌های نرخ خودرو تا این میزان به نرخ ارز مرتبط شده است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با قیمت ۴۳۵ میلیون یه فروش رفت و این درحالی است که هفته گذشته ۲۰ میلیون ارزان تر بود و ۴۱۲ میلیون تومان قیمت داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی‌ها نشان می‌دهد که از روز شنبه تاکنون قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۳۸۰ میلیون تومان رسیده ک نسبت به هفته گذشته ۳۰ میلیون گران شده است.

اما تیبا صندوق‌دار SX بنزینی با افزایش ۱۹ میلیون تومانی، ۲۴۰ میلیون تومان به فروش رفت..

قیمت در این میان، قیمت پراید ۱۱۱ به ۲۲۲ میلیون تومان اعلام شد درحالی که هفته گذشته ۲۱۸ میلیون بود.پراید ۱۳۱ نیز ۲۱۲ میلیون تومان شد؛ این خودرو طی یک هفته ۸ میلیون گران شده است.

اما این شرایط در حالی در بازار خودرو حاکم است که فاطمی‌امین در مجلس عنوان کرده که بازار خودرو را از آشفتگی‌های ارزی نجات خواهد داد. در این میان، محمدرضا نجفی‌منش، رییس انجمن صنایع همگن نیز گفته، با توجه به مدت افزایشی نقدینگی و نیز افزایش قسمت ارز، افزایش قیمت خودرو عجیب نیست.

۲۲۳۲۲۵


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1707754/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%DB%B5%DB%B5-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DA%A9%D9%88%DB%8C%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%A7

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس هم حوالی ۶۵۰ قیمت خورد که نسبت به هفته گذشته ۴۵ میلیون تومان گران شد. اما رانا پانوراما پلاس به ۴۴۰ میلیون تومان رسید که حاکی از گرانی ۴۲ میلیون تومانی قیمت این خودرو است.

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه وزیر صمت در پاسخ به پرسش‌های نمایندگان مجلس فرافکنی می‌کند؟ تصریح کرده؛ فاطمی امین علت افزایش نرخ خودرو را به نوسان‌های نرخ ارز نسبت می‌دهد اما این پاسخ در واقع زیر سوال بردن دولت است.