ایران‌خودرو دست به کار شد/ تغییر در ظاهر یک محصول/ عکس

ایران خودرو از اواسط دهه ۱۳۹۰ و برای رقابت با خودروسازان خصوصی، تصمیم گرفت تا محصولات چینی را نیز به خط تولید خود اضافه کند. اتومبیل‌های شاخص چینی ایران خودرو، دو کراس‌اوور هایما S۵ و هایما S۷ هستند. هایما S۵ یک کراس‌اوور جمع‌وجور است، در حالی که هایما S۷ کراس‌اووری کوچک محسوب می‌شود. با وجود تغییر چندباره رقبای این دو کراس‌اوور، ایران خودرو تاکنون به ارائه چند تغییر کوچک در این خودروها اکتفا کرده است.

تغییرات هایما S۵ در ایران خودرو

هایما S۵ از سال ۱۳۹۶ تاکنون توسط ایران خودرو به تولید می‌رسد. این خودرو تاکنون دو تغییر را تجربه کرده است. تغییر نخست مربوط به گیربکس این خودرو می‌شود، جایی که شاهد تعویض گیربکس CVT با جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک بودیم. هایما اس ۵ تا سال ۱۴۰۰ با گیربکس CVT به تولید رسید و از آن پس گیربکس شش سرعته خودکار جایگزین جعبه دنده پیشین شد.

ذکر این نکته ضروری است که هر دو محصول مونتاژی ایران خودرو یعنی هایما S۵ و هایما S۷، یک فیس‌لیفت را در فاصله‌ سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ میلادی تجربه کرده‌اند. هر دو این خودروها اکنون از سبد محصولات هایما خارج شده‌اند و جای آن‌ها را کراس‌اوورهای دیگری پر کرده است. با این حال ایران خودرو همچنان به تولید این دو کراس‌اوور با چهره و مشخصات قبلی ادامه می‌دهد. البته این رویه باعث شده است تا قیمت این دو خودرو ارزان‌تر از رقبای مونتاژی آن‌ها در بازار ایران باشد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

ایران‌خودرو دست به کار شد/ تغییر در ظاهر یک محصول/ عکس

اکنون کراس‌اوور ریزنقش ایران خودرو، دومین تغییر خود را تجربه کرده است. ایران خودرو از این پس هایما S۵ را با جلوپنجره جدید به بازار می‌فرستد که شباهت بسیاری به جلوپنجره جدید خودروهای چری دارد. به جز تغییر بخش جلوپنجره، هیچ‌گونه نکته جدید دیگری در این کراس‌اوور مشاهده نمی‌شود. حتی طرح کلی جلوپنجره نیز بدون تغییر باقی مانده است. ایران خودرو وعده داده است در آینده، این خودرو تغییرات بیشتری را تجربه کند.

۵۸۵۸


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1810302/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84-%D8%B9%DA%A9%D8%B3