انواع چای گیاهی | OkChay

آیا میدانید به چه علت؟ زیرا انواع چای دارای خواص زیادی هستند که همگی آنها برای بدن مفیدند. می پرسید چرا؟ در ادامه این بخش همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم. یکی از دلایل این که دم کردهٔ چای در دوران گذشته در نجات زندگی افراد مؤثر بوده این است که آب جوشیده باکتری‌های بیماری‌زا را از بین می‌برده. براساس نتایج یک تحقیق گسترده در هلند، خطر سکته مغزی برای مردانی که روزانه چهار پنج فنجان چای می‌نوشند ۷۰ درصد کمتر است.

انواع چای گیاهی | OkChay اما همین نوشیدنی به ظاهر ساده، راه بسیار درازی را پشت سر گذاشته تا به صورت کنونی و همه گیر در آمده است. حالا ما با خیال راحت آن را تهیه می کنیم و می نوشیم، فارغ از اینکه در گذشته چه نوشیدنی لوکس و شاهانه ای به حساب می آمده است. یا اینکه هر کدام از این چای ها چه کاربردی دارند و خواص و مضراتشان چیست.

چای گیاهی ریلکس کننده گل رز

افرادی که به این چای علاقه دارند از آن به عنوان متفاوت ترین نوع چای گروه چای ایران یاد می کنند. این چای در سه فصل از سال قابل برداشت است و بیشتر خصوصیات آن مربوط به فصلی است که برداشت می شود. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

  • تمام انواع چای از برگ های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود.
  • یک تحقیق دیگر در سال ۱۹۹۳ اعلام کرد مصرف زیاد چای، حمله قلبی مهلک را کاهش می‌دهد.
  • چای ماسالا طبع بسیار گرمی دارد و در زمستان بهترین گزینه برای نوشیدن یک چای گرم و پر خاصیت است، زیرا ترکیبات آن سبب گرم شدن بدن می‌شود.
  • شواهد باستانی نشان می‌دهد که اولین بسته بذر چای از طریق کاهنی به نام Saicho در سال ۸۰۵ و بعدها توسط فرد دیگری به نام Kukai در سال ۸۰۶ وارد شد.
  • این نوع چای در طول مراحل تولید به طور کامل اکسید می شود، به همین دلیل معطر ترین نوع چای بوده و غلیظ ترین مزه را در میان انواع چای گیاهی دارد.

طعم های اضافه شده به چای می تواند از گلی تا شیرین، تند تا دودی و هر چیز دیگری متفاوت باشد. چای های طعم دار معروف عبارتند از ماسالا چای، یاسمین یین کلود، و لیچی بنفش. این چای، یک نوع چای نیمه اکسیده شده است که براقی و شادابی چای سبز و خصوصیات فیزیکی و درهمیِ چای سیاه را دارد و از لحاظ طبقه‌بندی، بین چای سیاه و چای سبز قرار می‌گیرد. میزان کافئین آن متوسط بوده و بین میزان کافئین چای سبز و چای سیاه است.

چای العطور 200 گرم