نمایندگی ایران خودرو کد 4314 رحیمی (شرکت هنگام خودرو گامرون)


هولوگرام ایساکو

 هولوگرام ایساکو


هرگاه محصولي دربين مصرف كنندگان، صاحب اعتبار و اعتماد مي‌گردد و به لحاظ كيفيت از فروش بالايي برخوردار مي‌شود، عده‌اي سودجو با كپي‌كردن محصول از نظر ظاهر و نه ازنظر كيفيت بدنبال درآمدهاي كلان بوده و اين امر در كوتاه مدت اعتبار محصول را لكه‌دار مي‌كند . براي جلوگيري از اين پيشامد راه حلي نو در كشورهاي پيشرفته طرح گرديده است كه عبارت است از استفاده از برچسب‌هاي سه بعدي ليزري ( هولوگرام ) . استفاده از اين برچسب‌ها راهي جديد و عملي است كه تحت اختيار محدود كشورهاي پيشرفته مي‌باشد كه با ارائه حق ثبت مالكيت تجاري محصول امكان چاپ اين برچسب‌ها را مهيا مي‌سازد و چون تنها دارندگان ثبت مالكيت تجاري امكان چاپ را دارند كپي برداري براي سودجويان غيرممكن مي‌گردد .
 لذا براي شركت‌هايي كه در امر صادرات فعال هستند و يا محصولات آنها در كشور نيز از معروفيت بسيار بالايي برخوردار است، استفاده از اين برچسب‌ها لازم و ضروري به نظر مي‌رسد چرا كه مصرف كنندگان اعتبار اين برچسب‌ها را مي‌دانند و به محصولاتي كه برچسب‌هاي هولوگرام دارند اعتماد مي‌كنند .
امروزه تقلب و كپي‌برداري يكي از معضلات اقتصادي رو به رشد با سرعتي سرسام‌آور در جهان است .
 برخي از اقلامي كه تقلب مي‌شوند عبارتند از : اسناد اعتباري و اوراق بهادار و بورس، چك، كارت‌هاي اعتباري، گذرنامه، نرم‌افزارهاي رايانه‌اي، قطعات الكتريكي و الكترونيكي، قطعات يدكي اتومبيل و ماشين‌آلات صنعتي ، مواد اوليه صنعتي و ساختماني، مواد آرايشي، پوشاك، انواع بليت‌ و …
لذا اين باور وجود دارد كه بايد محصولات را از تقلب محافظت كرده و به آنها اصالت و رسميت بخشيد و برچسب‌هاي سه بعدي هولوگرام يكي از راه‌هاي اثبات شده جهاني براي جلوگيري از اينگونه تقلبها مي‌باشد .


 
   --- معرفي برچسب هولوگرام ---

برچسب‌هاي هولوگرام يا تمام نگار ( برچسب امنيت ) محصولي اپتيكي هستند كه با الصاق به كالاهاي توليدي و اسناد و مدارك و كارت‌هاي شناسايي، امنيت و اعتبار آنها را تضمين مي‌نمايد .اين برچسب‌ها وقتي در نور ديده مي‌شوند تصاوير براق و رنگيني را نمايان مي‌سازند كه با تغيير زاويه نور تابشي رنگ‌هاي بكار رفته در تصوير تغيير مي‌نمايد . اين بازي رنگ‌ها جلوه خاصي به تصوير مي‌دهد . نكته جالب توجه در اين پديده اپتيكي نماياني بعد سوم تصوير است كه با عكسبرداري معمولي امكان‌پذير نمي‌باشد . چاپ اين برچسب‌ها با روش متداول صورت نمي‌گيرد و قابل كپي‌برداري نبوده و در ساخت آنها از تكنيك‌هاي اپتيكي و نور ليزر استفاده مي‌شود .
 براي اينكه مشخص شود چگونه الصاق برچسب‌هاي هولوگرام از تقلب جلوگيري مي‌كنند , به چند مورد عمده اشاره مي‌شود :
•    تصاوير برچسب‌هاي هولوگرام حتي با جديدترين روشهاي كپي و اسكن رنگي قابل كپي‌برداري نمي‌باشند .
•    برخلاف روشهاي مختلف چاپ و تكثير كه در دنيا وجود دارد تكنولوژي هولوگرام در سطح دنيا محدود است .
•    بسته به نوع چسب مورد استفاده، انتقال يا جدا كردن برچسب از محل الصاق شده مشكل و در بعضي موارد غيرممكن مي‌باشد .
•    دربعضي از موارد حتي مي‌توان با ايجاد رمزهاي نامرئي در نور عادي ، هولوگرام با درجه امنيت بسيار بالا در اختيار مصرف كننده قرار داد ( Hidden Image ) .
•    توليد كنندگان هولوگرام مي‌بايستي عضو اتحاديه بين‌المللي سازندگان هولوگرام IHMA ) International Hologram Manufacturers Association ) در لندن باشند . لذا هولوگرام‌هاي توليد شده توسط شركت‌هايي كه عضو اين اتحاديه باشند در اين اتحاديه ثبت مي‌شوند كه به اين ترتيب جلوي هرگونه تقلب و تكثير مجدد بدون مجوز صاحب امتياز هولوگرام گرفته خواهد شد .
•    براي تهيه فيلم ليزري ( تهيه (MASTER ادوات اپتيكي در محل‌هاي خاص چيده مي‌شوند كه با كوچكترين جابجايي ادوات اپتيكي براي ثبت ليزري , تصوير نهايي دچار تغييرات ظاهري مي‌شود . لذا خلق مجدد يك تصوير بدون هيچگونه تغيير نسبت به تصوير اول حتي براي توليدكننده اصلي هولوگرام نيز غيرممكن مي‌باشد . لذا تهيه تصوير مجدد كه بر روي ورقه‌هاي نيكلي تهيه مي‌شود بسيار مشكل مي‌باشد و قابل كپي‌كردن نمي‌باشد .


 
---مزاياي استفاده از برچسب هولوگرام---

•    غير قابل كپي بودن
تكنيك‌هاي جديد كپي رنگي و اسكنرهاي كامپيوتري امنيت چاپ را در موارد حفاظتي مورد تهديد قرار مي‌دهند . درصورتيكه كپي‌برداري از برچسب‌هاي هولوگرام بدليل هزينه‌هاي گزاف تجهيزات و ملزومات و نيز دقت بالاي توليد غير ممكن مي‌باشد .


•    تناسب با انواع كاربرد
برچسب‌هاي هولوگرام در شكل‌ها و طرح‌هاي مختلف قابل توليد هستند كه اين امر كاربرد آنها را براي محدوده وسيعي از محصولات , اسناد و مدارك امكان‌پذير مي‌نمايد .


•    سهولت كاربرد
اين محصول به آساني بر روي كالاها نصب مي‌شود و جلوه خاص رنگين و نماي سه بعدي آن در نور براحتي توسط بيننده قابل تشخيص است . با بهره‌گيري از ويژگي‌هاي خاص هولوگرام از قبيل نماياني بعد سوم تصوير , غير قابل كپي بودن و جلوه خاص آن در نور مي‌توان درجه اعتبار كالاها و صحت اسناد را تصديق نمود .


•    اقتصادي بودن
با توجه به ضرر و زياني كه از تقلب متوجه توليدكنندگان مي‌شود استفاده از هولوگرام كاملا اقتصادي خواهد بود . بطوركلي هزينه‌اي كه صرف توليد هولوگرام مي‌شود بسيار كمتر از ضرر ناشي از كالاي غير اصل است .


 
 ---انواع برچسب هولوگرام---

•    هولوگرام 3D
تصوير ليزري يك جسم سه بعدي در فضا


•    هولوگرام 2D/3D
تلفيق چند تصوير دوبعدي در عمق‌هاي مختلف


•    استديوگرام
تلفيق چند فريم متوالي از يك جسم يا مدل سه بعدي


•    هولوگرام Filter Image
ايجاد رمز و تصوير نامرئي در برچسب و رويت آن بوسيله نور ماوراي بنفش يا فيلتر مخصوص . مورد مصرف در اسناد دولتي و اسكناس


•    هولوگرام Dot Matrix
ايجاد تصوير بوسيله نقاط بهم فشرده


•    هولوگرام با استفاده از UV
تصوير مخفي با استفاده از نور UV قابل مشاهده است .


•    و ...


 
---ويژگي هاي برچسب امنيت(هولوگرام) ايساكو---

•    تصاويرهولوگرام هاي ايساكو حتي با جديدترين روشهاي كپي و اسكن رنگي قابل كپي برداري نمي باشند.
•    بسته به نوع چسب مورداستفاده،انتقال و يا جداكردن برچسب از محل الصاق شده غيرممكن مي باشد.
•    ضدسرقت بودن: هنگامي كه هولوگرام بر روي سطحي چسبانده مي شوداز آن لحظه به بعدغيرقابل سرقت مي شودبه اين معني كه هرگونه تلاش براي جابه جا كردن و يا كندن باعث معدوم و مخدوش شدن هولوگرام شده و استفاده مجدداز آن براي سطوح ديگر غير ممكن مي گردد.
 

 


 ---از خريد قطعه بدون هولوگرام ، هولوگرام مخدوش و يا بسته‌‌بندي باز شده خودداري فرماييد---


 شركت ايساكو با بهره‌گيري از تكنولوژي روز براي اولين بار در ايران اقدام به طراحي و تهيه برچسب جديد امنيتي‌‌اي نموده‌ است كه در آن ليبل و هولوگرام با هم تلفيق گرديده و قابل كپي برداري نمي‌باشد. اين امر در جهت امنيت بسيار بالاي قطعات صورت گرفته و هولوگرام جديد ايساكو كه بر روي ليبل طراحي گرديده داراي طرح UV متفاوت مي‌باشد. هم اكنون ايساكو در حال به ‌كارگيري اين طرح در جهت توزيع قطعات خود مي‌باشد .