Menu
خلافی خودرو قبضینو
عکس پروفایل دانلود
افکتینو

اسبقیان: تا 24 ساعت مانده به انتخابات، فرصت اعلام تائید صلاحیت وجود دارد/اعتراضات بازنده ها وارد نیست –

نوبت دهی خودرو ها ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، طی چند روز اخیر حرف و حدیث ها درباره انتخابات وزنه برداری و کشتی به اوج رسیده و درباره انتخابات این دو فدراسیون کلیدی مباحث ضد و نقیضی شنیده می شود. در وزنه برداری به رغم پیروزی علی مرادی، بازنده ها نامه اعتراضی به وزارت ورزش نوشته اند و با تمسک به تعداد 22 رای مرادی با توجه به 43 رای دهنده مجمع خواستار ابطال انتخابات شده اند.

محمدشروین اسبقیان رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون ها به عنوان فردی که در مجمع حاضر بوده، پاسخ محکمی به این اعتراض و حرف و حدیث ها دارد. اسبقیان در گفتگو با فارس در این باره گفت: آیین نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس توسط وزیر در تاریخ 14/6/96 ابلاغ شده و در این باره به صراحت توضیح داده است. در بند 5 ماده 10 این آیین نامه که به رسمیت یافتن مجمع و رای گیری دشاره دارد می خوانیم رئیس از میان داوطلبین حاضر و با رای اکثریت حاضر در مجمع انتخاب می شود. 

وی افزود: برای کسب شروط اکثریت کافیست به قانونگذار مراجعه کنیم که در آیین نامه داخلی مجلس مصوب سال 1379 به صراحت اشاره شده که اکثریت مطلق آرا به معنای کسب آرای بیش از نصف است. در انتخابات فدراسیون وزنه برداری 43 نفر در مجمع حاضر بودند و که نصف آن 21.5 می شود و علی مرادی 22 رای کسب کرده که با عطف به این قانون نصف بیشتر آرا را کسب کرده است.

مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها در ادامه اظهار داشت: این قانون اکثریت بدان معناست که در شورای فرد، نصف آرا که اعداد اعشاری می شود به سمت اکثریت و عدد بیشتر گرد نمی شوند و از همین رو بر طبق این ماده، علی مرادی با توجه به گذر از نصف آرا حائز اکثریت آرا شده و برنده انتخابات وزنه برداری است.

اسبقیان افزود: معترضین پیش از اعتراض باید به آیین نامه انتخابات رجوع می کردند که در این زمینه توضیحات کامل و شفاف ارائه شده است. 

مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون ها به یک نکته مهم دیگر نیز درباره انتخابات وزنه برداری اشاره کرده: در روز مجمع قبل از برگزاری انتخابات و رای گیری دو بار به صراحت اعلام کردیم با توجه به ترکیب و تعداد حاضرین هر کاندیدایی که 22 رای بیاورد، رئیس است. فیلم این اظهارات موجود است و دوستان کاندیدا در آن مقطع کاملا در جریان قرار داشتند و حالا بعد از شکست اعتراض کرده اند در حالیکه اعتراضشان واهی است و وجاهت قانونی ندارد.

اسبقیان در انتها درباره انتخابات کشتی و وضعیت کاندیداهای سرشانسی که احراز صلاحیت نشده اند نیز گفت: تائید صلاحیت ها باید از مرجع قانونی به شکل مکتوب به ما اعلام شود و تا 24 ساعت مانده به برگزاری انتخابات این فرصت وجود دارد تا صلاحیت کاندیداها احراز شود.

انتهای پیام/

زمان ثبت نام و پیش فروش خودرو ها در نمایندگی ها مجاز ایران خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *